Papež František převzal sochu sv. Anežky

Papež František převzal sochu sv. Anežky
10. září 2016 Události Autor: Petr Pospíšil

Na Svatopetrském náměstí ve Vatikánu se dopoledne konala mimořádná generální audience s papežem Františkem. Audience se účastnila česká delegace, která Svatému Otci věnovala sochu Anežky České. Sochu vytvořili studenti Střední průmyslové školy kamenické a sochařské v Hořicích. Má být symbolem milosrdenství a rovněž dialogu mezi státem a církvemi.

„Vítám věřící České republiky, kteří se účastní národní pouti ve Svatém roce milosrdenství. Jsem rád, že mohu přivítat kardinála Miloslava Vlka, biskupy a státní představitele a děkuji vám za dar sochy svaté Anežky České. Drazí bratři a sestry, přeji vám, abyste tento Svatý rok prožili s vírou a znovu objevili krásu v prokazování skutků milosrdenství, které je konkrétním projevem Boží lásky ke každému z Jeho dětí. Vyřiďte můj pozdrav svým krajanům, nadále se prosím za mne modlete a přijměte apoštolské požehnání, které ze srdce uděluji vám a vašim rodinám. Chvála Kristu!“ – vzkázal českým křesťanům Petrův nástupce.

Součástí české delegace i byli i ministr kultury Daniel Herman, který Proglasu řekl, že dar sochy sv. Anežky Přemyslovny do Vatikánu byla jedinečnou příležitostí k pouti poutníků z České republiky z různých diecézí, různých regionů. Poznamenal, že právě v Římě se dotýkáme kořenů naší křesťanské, biblické identity. „Papež František vyzývá k tomu, abychom neměli strach, abychom na základě vědomí této identity byli schopni vést kultivovaný dialog se zástupci jiných kultur a to je, myslím, velmi aktuální poselství a já jsem mu poděkoval za postoje inspirativní pro nás, křesťansko-demokratické politiky“, poznamenal Herman.

Foto: Ondřej Mléčka, ČBK

NyníKoncert vážné a duchovní...
Skladba: Svatý Jan z Damašku opus 1- kantáta na slova A. N. Tolstého (1884) - Adagio ma non troppo; Autor: Tanějev Sergej; Dirigent: Kitajenko Dmitrij; Soubor: Český filharmonický sbor Brno
23:50Duchovní slovo
23:58Půlnoční modlitba
00:00Hymna a chorál Svatý...
00:05Dopoledne s Proglasem
01:00Komorní hudba
02:00Z archivu vzdělávacích...

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony