Papež František převzal sochu sv. Anežky

Papež František převzal sochu sv. Anežky
10. září 2016 Události Autor: Petr Pospíšil

Na Svatopetrském náměstí ve Vatikánu se dopoledne konala mimořádná generální audience s papežem Františkem. Audience se účastnila česká delegace, která Svatému Otci věnovala sochu Anežky České. Sochu vytvořili studenti Střední průmyslové školy kamenické a sochařské v Hořicích. Má být symbolem milosrdenství a rovněž dialogu mezi státem a církvemi.

„Vítám věřící České republiky, kteří se účastní národní pouti ve Svatém roce milosrdenství. Jsem rád, že mohu přivítat kardinála Miloslava Vlka, biskupy a státní představitele a děkuji vám za dar sochy svaté Anežky České. Drazí bratři a sestry, přeji vám, abyste tento Svatý rok prožili s vírou a znovu objevili krásu v prokazování skutků milosrdenství, které je konkrétním projevem Boží lásky ke každému z Jeho dětí. Vyřiďte můj pozdrav svým krajanům, nadále se prosím za mne modlete a přijměte apoštolské požehnání, které ze srdce uděluji vám a vašim rodinám. Chvála Kristu!“ – vzkázal českým křesťanům Petrův nástupce.

Součástí české delegace i byli i ministr kultury Daniel Herman, který Proglasu řekl, že dar sochy sv. Anežky Přemyslovny do Vatikánu byla jedinečnou příležitostí k pouti poutníků z České republiky z různých diecézí, různých regionů. Poznamenal, že právě v Římě se dotýkáme kořenů naší křesťanské, biblické identity. „Papež František vyzývá k tomu, abychom neměli strach, abychom na základě vědomí této identity byli schopni vést kultivovaný dialog se zástupci jiných kultur a to je, myslím, velmi aktuální poselství a já jsem mu poděkoval za postoje inspirativní pro nás, křesťansko-demokratické politiky“, poznamenal Herman.

Foto: Ondřej Mléčka, ČBK

NyníPísně
Píseň: Yoshke fun Odes – Yoshke from Odessa (2018); Interpret: Yiddish Glory; Album: Yiddish Glory: The Lost Songs of World War II
06:30Dnešní evangelium
06:35Ranní chvály
06:50Duchovní slovo
07:00Mše svatá
07:30Radio Vatikán
07:50Komentář týdne

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony