Papež František o eucharistii: Spolu s dary přinášíme jako dar sami sebe

Papež František o eucharistii: Spolu s dary přinášíme jako dar sami sebe
28. února 2018 Události Autor: Petr Pospíšil

Poté, co se papež František vrátil z duchovního cvičení, opět zahájil obvyklý provoz. V katechezi během pravidelné středeční generální audience se dnes věnoval tématu eucharistie.

Generální audience ve Vatikánu dopoledne proběhla kvůli velkým mrazům v aule Pavla VI. a díky velkému množství poutníků také v bazilice svatého Petra. Základem katecheze o mši svaté byl úryvek z šesté kapitoly Markova evangelia o rozmnožení pěti chlebů a dvou ryb.

Římský biskup připomněl, že ve znamení chleba a vína věřící lid nabízí sám sebe a vkládá se do rukou kněze: „Centrem eucharistie je oltář. Oltář je Kristus. A tak když se díváme na oltář, který je v centru mše svaté, díváme se na Krista. Jako plod lidské práce, přinášíme chléb a víno a v tomto daru, přinášíme také sami sebe Bohu, Otci všemohoucímu, který neustále vidí celou svatou církev. A tak věřící vidí, že jejich utrpení, modlitba, práce, jsou spojeny s utrpením Krista a jsou obětí, která se dává Pánu na oltáři kříže“, řekl v promluvě papež František.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

Regiony

Regiony