Papež František je otevřen diskusi o ženatých kněžích

Papež František je otevřen diskusi o ženatých kněžích
10. března 2017 Události

Papež František je otevřen tomu, aby se ženatí muži za určitých okolností mohli stát kněžími. Naznačil to v rozhovoru s německým listem Die Zeit. Nedostatek duchovních je podle něj pro katolickou církev velký problém, papež ale zdůraznil, že zrušení celibátu není řešením této situace.

Římský biskup připustil diskusi o úloze takzvaných viri probati  - ženatých mužů osvědčených ve víře, kteří by mohli vykonávat funkci kněží. "Pak musíme určit, jaké úlohy mohou plnit, například u odlehlých komunitách," uvedl František v rozhovoru, které vyšlo ve čtvrtek.

O podobném návrhu se mluví už léta. Novou pozornost k němu však upoutal až František jako první latinskoamerický papež. Argentinský rodák podle agentury AP prokázal pochopení pro potíže, jakým čelí církev v zemích, jako je katolická Brazílie, kde je akutní nedostatek kněží.

Brazilský kardinál Cláudio Hummes, který je dlouholetým Františkovým přítelem a bývalým vysoce postaveným vatikánským úředníkem, se údajně zasazuje o to, aby viri probati mohli působit jako kněží v Amazonii. V této oblasti nyní připadá jeden kněz na zhruba 10.000 věřících, uvedla AP.

(Zdroj: ČTK)

NyníHudební siesta
Skladba: Carmen - suita č. 2 - Marche des contrebandiers; Autor: Bizet Georges; Dirigent: Bertrand Loic; Soubor: Rozhlasový symfonický orchestr Lublaň
13:30Písně
14:00Nedělní pohádka
14:15Písně
14:30Blahopřání
16:00Písničky z archivu
16:30Synkopy na kanapi

Darujte Proglas!

 

Regiony

Regiony