Papež František a egyptský vrchní imám Al Tajíb potvrdili společné úmysly

Papež František a egyptský imám
21. listopadu 2020 Události Autor: Anna Janošková

Papež František a egyptský vrchní imám Ahmed al Tajíb znovu potvrdili své společné odhodlání v boji proti nábožensky motivované nenávisti. Papež to včera po jejich telefonickém rozhovoru zveřejnil na svém Twitteru.

Lidské bratrství je „řešením k hašení násilí, diskriminace a nenávisti ve jménu náboženství“. Tato slova zveřejnil papež František ve svém tweetu o včerejším telefonickém rozhovoru s egyptským vrchním imámem al Tajíbem. Papež nazývá imáma jako svého bratra", se kterým si potvrdil společné úmysly. Tajíb na jeho internetové sdělení odpověděl v podobném duchu a dodal, že náboženství by nemělo nést odpovědnost za ukvapené nenávistné činy.

V únoru 2019 podepsali papež František a al Tajíb v Abú Dhabí „Dokument o bratrství všech lidí“. V dopise, který je považován za průkopnický v otázkách mezináboženského dialogu, je násilí ve jménu náboženství jasně odmítnuto.

Zdroj: Kathpress

NyníKoncert vážné a duchovní...
Skladba: Symfonie číslo 3 d moll - šestá věta - Langsam; Autor: Mahler Gustav; Dirigent: Bernstein Leonard; Sóla: Ludwig Christa - alt; Soubor: New Yokrkští sboroví umělci, Brooklynský chlapecký sbor
23:50Duchovní slovo
23:58Půlnoční modlitba
00:00Hymna a chorál Svatý...
00:05Dopoledne s Proglasem
01:00Komorní hudba
02:00Z archivu vzdělávacích...

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony