Papež finančně podpoří oblasti v Jižním Súdánu a Řecku, které zasáhly přírodní katastrofy

Papež finančně podpoří oblasti v Jižním Súdánu a Řecku, které zasáhly přírodní katastrofy
4. října 2021 Události Autor: Anna Janošková

Sedmdesát pět tisíc amerických dolarů pošle papež František jako příspěvek na nouzové aktivity a programy pro zajištění obživy obyvatelstva v diecézi Malakal v Jižním Súdánu, kterou v srpnu zasáhly silné deště a záplavy. Svatý otec se také rozhodl poslat finance ve výši padesáti tisíc eur na podporu obyvatel Řecka, kde v létě vypukly rozsáhlé požáry.

Papež František poskytne finance prostřednictvím Dikasteria pro službu integrálnímu lidskému rozvoji. V africké zemi mají peníze podpořit rekonstrukci domů. O střechu nad hlavou kvůli katastrofě přišlo přes dvanáct tisíc osob, šest tisíc domů je poškozených či zcela zničených.

Další dar od Svatého otce má sloužit lidem v nouzi v Řecku, kteří kvůli tamním požárům lesa přišli o majetek, především ornou půdu. Podle Vatikánu je na tento účel vyčleněno padesát tisíc eur. Několik požárů na ostrovech Evia, Attica a v regionu Peloponés způsobilo vážné škody, zničeno bylo více než sto tisíc hektarů půdy, polí i úrody. Dar od Františka v Řecku převezme místní charita.

Zdroj: Kathpress