Papež František: Díky Dítěti jsme všichni bratry

Papež: Díky Dítěti jsme všichni bratry
25. prosince 2020 Události Autor: Jaroslava Otradovcová

Pouze prostřednictvím médií dnes v poledne papež František požehnal Městu a celému světu. V přímém přenosu, které prostřednictvím televize Noe nabídlo i Radio Proglas, Svatý otec přednesl poselství. V něm zdůraznil, že díky Dítěti, jehož narození dnes slavíme, jsme všichni bratry.

"Díky tomuto dítěti se všichni můžeme obrátit k Bohu s tím, že mu říkáme „otec“, „táta“. (...) Přišlo na svět právě proto, aby nám odhalilo Otcovu tvář. A tak se díky tomuto Dítěti můžeme všichni nazývat a být skutečně bratry: ze všech kontinentů, jakéhokoli jazyka a kultury, se svou identitou a odlišnostmi, přesto všichni bratři a sestry," řekl Svatý otec. Následně vyzval k modlitbám za nemocné, lidi bez práce a trpící domácím násilím či živelnými pohromami. Konkrétně vzpomenul na obyvatele Libanonu, Náhorního Karabachu, Ukrajiny, Burkiny Faso, Mali, Nigeru či Etiopie, Mozambiku, Mali, Kamerunu i Chile, Filipín a Vietnamu.

Po udělení slavnostního apoštolského požehnání latinskou formulí papež František vyjádřiil slova díků a jako obvykle poprosil o modlitbu za sebe.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony