Panně Marii bude zasvěcená nová katedrála v Bahrajnu

Panně Marii bude zasvěcená nová katedrála v Bahrajnu
29. listopadu 2021 Události Autor: Jana Kuklová

V Awali v Bahrajnu, ostrovní zemi Perského zálivu, bude 10. prosince vysvěcena nová katedrála. Stane se také sídlem Apoštolského vikariátu Severní Arábie. 

Katedrálu Naší paní Arábie, která pojme až 2300 věřících, vysvětí prefekt vatikánské Kongregace pro evangelizaci národů kardinál Luis Antonio Tagle. O den dříve by ji měl navštívit i bahrajnský král Hamad bin Ísá Ál Chalífa.

Ten také přednedávnem oficiálně pozval papeže Františka na návštěvu Bahrajnu. Stalo se tak ve čtvrtek 25. listopadu prostřednictvím poradce Jeho Veličenstva pro diplomatické záležitosti Khalida bin Ahmed bin Mohammed Al Khalifa, který se ve Vatikánu setkal se Svatým otcem i státním sekretářem Pietrem Parolinem. Při té příležitosti tlumočil Františkovi královo uznání „za zásadní a vedoucí úlohu, kterou papež sehrál při navazování a podpoře mezináboženského dialogu a při šíření hodnot lidského bratrství a soužití".

V jeden a půlmilionovém Bahrajnu žije přibližně 80 000 katolíků. Jedná se především o dělníky původem z Indie a Filipín.

Zdroj: Fides

NyníPísničky před polednem
Píseň: Wszystko Tobie (2004); Interpret: Jaskot Bartek - zpěv, Góral Witek - kytary; Album: Jaskot Bartek, Góral W.: Żywe dobre spotkanie
11:57Myšlenka na den
12:00Polední modlitba
12:05Hudební siesta
13:00Zprávy Proglasu, počasí
13:0513+
13:30Písně

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony