P. Stanislav Krátký držitelem ceny Jihomoravského kraje

P. Stanislav Krátký držitelem ceny Jihomoravského kraje
28. září 2007 Události Autor: Filip Breindl

Pětaosmdesátiletý duchovní, někdejší vězeň komunismu, na slavnostním večeru v Hodoníně převzal ocenění za osobní statečnost, kterou projevil v době totality, a také za přínos výchově mládeže. Otec Stanislav Krátký, probošt mikulovské kapituly, stál mj. před lety u zrodu Radia Proglas. Na snímku (uprostřed) je s náboženským redaktorem Proglasu, reverendem Jaroslavem Kratkou (vpravo), který cenu Jihomoravského kraje získal loni.

 

V Hodoníně v předvečer svatováclavského svátku proběhl slavnostní večer s udělováním Ceny Jihomoravského kraje. Mezi pěticí vyznamenaných byl probošt kapituly u svatého Václava v Mikulově, otec Stanislav Krátký, který také stál u zrodu Radia Proglas. Krajští radní se jej rozhodli odměnit za přínos výchově mládeže a osobní statečnost při duchovní službě v období komunismu, kdy byl také vězněn – později se staral o přípravu tajných kněží, organizoval semináře pro duchovní i laiky a sám státní souhlas k výkonu kněžské služby neměl několik desetiletí. Jak otec Krátký řekl Proglasu, ocenění ho potěšilo zejména kvůli tomu, že krajští zastupitelé tak uznávají hodnotu svědectví celé skupiny věřících. Zájemcům doporučujeme knihu rozhovorů Jana Paulase se Stanislavem Krátkým K plnosti.
 Další oceněnou je Zdeňka Vrbová, která před 30 lety založila a dodnes v Židlochovicích na Brněnsku vede dětský pěvecký sbor Skřivánek. Cenu zastupitelé přiřkli také tělesně postiženému sportovci Vojtěchu Vašíčkovi, stodvouletému vědci Jiřímu Braunerovi a sochaři, řezbáři a betlémáři Jiřímu Netíkovi.

NyníHudební siesta
Skladba: Klavírní koncert číslo 2 Es dur opus 56 - Adagio; Autor: Moscheles Ignaz; Dirigent: Schelley Howard; Sóla: Schelley Howard  - klavír
13:00Zprávy Proglasu, počasí
13:0513+
13:30Písně
13:45Dnešek v kalendáři
14:00Třikrát z Proglasu
14:30Písničky pro hezké...

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony