P. Petr Beneš: SBMka je spojená s Benediktem XVI., na cestě k Pánu ať ho provází Láska

P. Petr Beneš: SBMka je spojená s Benediktem XVI., na cestě k Pánu ať ho provází Láska

K modlitbám za emeritního papeže Benedikta XVI. vyzval v návaznosti na dopolední apel papeže Františka ve středu večer na vánočním koncertu Scholy brněnské mládeže (SBM) P. Petr Beneš. Setkání k dvacetinám tělesa provázel duchovním slovem. SBM je podle něj s Benediktem spojena.

V den, kdy Svatý stolec sdělil, že zdravotní stav 95letého Benedikta XVI. se náhle zhoršil a papež František veřejně požádal o modlitby za svého předchůdce, vybídl k prosbám za  nemocného Josepha Ratzingera i P. Petr Beneš během vánočního koncertu SBM v brněnském kostele svatých Janů. V narážce na aktuální liturgický svátek pronesl, že SBM chválí Pána zpěvem naplno tak, jako měl křesťanský prvomučedník Štěpán víru v plnosti. „Papež Benedikt XVI. ve svém kázání na svátek svatého Štěpána, který je patronem jednoho ze zakladatelů SBMky, řekl následující slova: ‚Štěpáne, Štěpáne. Proč jsi nebyl trochu víc opatrný? Nemuseli by tě ukamenovat. Kdybys byl opatrnější, nemuselo se ti to stát. Říkali jsme ti nemluv proti nim.‘ A přitom církev je na tohoto nerozumného mladíka prvotní církve už 2000 let hrdá. Právě proto, že nebyl polovičatý,“ uvažoval Petr Beneš a dodal, že o totéž se snaží Schola brněnské mládeže.

„Během 20 let své historie SBMka doprovodila mnoho akcí. A já bych vyzdvihl několik z nich. Na Světových dnech mládeže v Kolíně nad Rýnem v roce úmrtí papeže Jana Pavla II. se poprvé setkala s papežem Benediktem XVI. A oni sami tvrdí, že pro ně bylo velikým překvapením doprovodit papežskou mši svatou, když byl na návštěvě v Česku. Dnes, v den, kdy slavíme 20. výročí zrození SBMky, nás vyzývá papež František k modlitbám za emeritního papeže Benedikta. Myslím si, že to není náhoda. Myslím si, že je v tom Boží záměr. SBMka je pro mě nějak spojená s Benediktem. Budeme zpívat píseň, ve které zazní slova, aby láska slétla k nám z nebe. Já bych vás rád poprosil, abychom při těch slovech mysleli na Benedikta XVI., aby ho Boží Láska provázela na cestě k Pánu.“

Celý výrok Petra Beneše spolu s písní Modlitba si můžete poslechnout laskavostí Televize Noe, která středeční koncert SBM z Brna vysílala přímým přenosem: