Otevřenosti své i církevní se věnují účastníci víkendové konference evangelikálních církví

Otevřenosti své i církevní se věnují účastníci víkendové konference evangelikálních církví
1. února 2019 Události Autor: Hana Kašpárková

Osobní otevřenost i otevřenost evangelikálních církví vůči lidem z necírkevního prostředí je tématem víkendového setkání vedoucích a představených mládežnických aktivit zmíněných církví. K němu se do Malenovic sjelo na 150 účastníků.

Téma vychází podle organizátorů akce z přesvědčení, že církve často balancují mezi dvěma extrémy, řekl Proglasu koordinátor akce Jakub Vejmělka. „Buď je církev zaměřená hodně do sebe a buduje ty své stálé členy, snaží se je vzdělávat a posouvat dál ve vztahu s Ježíšem, a potom se často stává, že se ta církev uzavře a je tak pro člověka například nevěřícího velmi těžké se do této komunity dostat“. Druhý extrém je podle Vejmělka ten, že jsou církve natolik zaměřeny ven - tedy na evangelizaci a získávání nových lidí, že zapomínají na svůj úkol budovat také lidi uvnitř církve. „Takže se to téma snaží trefovat se do tohoto napětí, abychom inspirovali k tomu, že obojí je možné kombinovat,“ dodal Vejmělka.

Program se skládá ze tří tematických bloků. „Bloky jsou postaveny tak, aby téma otevíraly z více úhlů pohledu. Přemýšlíme v nich o tom, jak budovat kulturu misijní církve a mluvit o tom, jak k tomu může přispět i spolupráce generací,“ popsal Vejmělka. Přednášky jsou podle jeho slov krátké, značný prostor mají naopak následné diskuse, které mají vést účastníky ke konkrétním krokům účastníků místních církví. „Povzbuzujeme je, aby tyto týmy - tedy například pastor, vedoucí mládeže a třeba nějaký starší z jedné církve - mohli diskutovat a přemýšlet o tom, co konkrétně by mohli změnit nebo aplikovat ve své církvi,“ dodal.

Víkendové setkání pořádá Křesťanská akademie mladých a Česká evangelikální aliance.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony