Oslavy 25 let existence DCŽM Vesmír

Oslavy 25 let existence DCŽM Vesmír

Od soboty 4. listopadu 2017 až do neděle probíhaly na Diecézním centru mládeže královéhradecké diecéze Vesmír oslavy 25. let jeho existence.

I přes nepříznivé počasí přijelo více než 250 lidí. Slavnostní mši svatou v úvodu programu, která probíhala v přilehlém polorozbořeném kostele sv. Matouše, koncelebrovalo 11 kněží za účasti asi 200 mladých lidí. Následoval slavnostní oběd a po něm 2 hodinový komponovaný program o Vesmíru, který tvořilo především ohlédnutí se za čtvrt století starou historií prostřednictvím četných svědectví. Vystoupili zde například bývalí pracovníci, návštěvníci, správci i ti, kteří zde našli své životní partnery nebo ti, kteří zde prožili své obrácení. To je i případ současného kněze žijícího a pracujícího dnes na Vesmíru, otce Jendy Barborky. Vystoupil zde i zakladatel centra otec Pavel Rousek. Následovalo loutkové divadlo z Jaroměře a koncert diecézní kapely VEKA, která svůj název odvozuje právě od tohoto mládežnického centra (VE = vesmírná, KA = kapela).

Po rautové večeři pokračovalo setkání společenským programem a tancem, který zahájilo předtančení syna první „týmačky“ Vesmíru. Ve 22h byl program ukončen tichou i zpívanou adorací v kostele sv. Matouše. Asi 130 návštěvníků zde setrvalo do neděle. Nedělní mše svatá po snídani probíhala tentokrát ve 2,5 km vzdáleném Deštném v kostele sv. Máří Magdalény. Rodina Jirky Šimona, zakladatele kapely VEKA s několika přáteli se postarala o výtečný hudební doprovod. Asi 100 účastníků zůstalo i na nedělní oběd, který oslavy ukončil.

Části programu se zúčastnil i Pavel Fišer, kandidát na prezidenta a bývalý poradce prezidenta Václava Havla a velvyslanec ve Francii, kterého sem s rodinou, jako svého přítele, pozval ředitel DCŽM Vesmír otec Tomáš Hoffmann. Sympatie host si získal i tím, že nemluvil o politických věcech, ale pozdravil místní paní starostku a poděkoval Vesmíru za vše co vytváří pro mladé lidi.

 

NyníKoncert vážné a duchovní...
Skladba: Symfonie číslo 3 d moll - třetí věta - Etwas zurückhaltend; Autor: Mahler Gustav; Dirigent: Bernstein Leonard; Sóla: Ludwig Christa - alt; Soubor: New Yokrkští sboroví umělci, Brooklynský chlapecký sbor
23:50Duchovní slovo
23:58Půlnoční modlitba
00:00Hymna a chorál Svatý...
00:05Dopoledne s Proglasem
01:00Komorní hudba
02:00Z archivu vzdělávacích...

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony