Ohlédnutí za poutí misijních klubek

5. prosince 2018 Události Autor: Jitka Skřičková

V sobotu 1. prosince 2018 se uskutečnila pouť Misijních klubek do srdce českobudějovické diecéze. Malí i velcí poutníci putovali do katedrály, kde je přivítalo vyprávění o sv. Mikuláši a historii místa.

Mši svatou celebroval P. Vojtěch Vágai, který neopomněl připomenout misijní poslání každého z nás. Děti obdaroval jablíčkem, znakem naší diecéze pocházejícím právě z legendy o sv. Mikuláši. Zvláštní radostí byla přítomnost studentů diecézního kněžského semináře, jehož studenti pocházejí z různých evropských zemí a v Čechách jsou tedy na misiích.

misie_cb1

 

Program pokračoval do odpoledních hodin v klášteře na Piaristickém náměstí, kde se klubíčka navzájem více poznávala. To bylo možné při vyrábění Ježíška zabaleného ve skořápce do peřinky, zdobení perníkového Mikuláše, skládání misijního růžence a dalších hrách.

misie_cb2Společně také malí i velcí zabalili “jeden dárek navíc” – svou hračku, kterou přivezli a darovali. Tyto hračky budou nabízeny na Misijním jarmarku během adventních trhů u českobudějovické radnice 9. prosince 2018. od 10 do 15 hodin. Ti, kdo si hračky koupí, tak pomohou chodu Dětského domova ve šrílanském Matale, který Papežská misjiní díla dlouhodobě podporují.  

Autor textu: Hana Koukalová               

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony