Ohlédnutí za Církevním silvestrem v režii VKH Olomouc

30. listopadu 2012 Události Autor: Radka Rozkovcová

Vysokoškolské katolické hnutí Olomouc pořádá každoročně u příležitosti konce liturgického roku, tedy v posledním týdnu před začátkem adventu, oslavu "Církevního Silvestra". Místem konání byl i letos olomoucký U-klub v areálu vysokoškolských kolejí.

Pořadatelé tentokrát zvolili jako jednotící téma "Retro & Oldies". Přibližně 340 mladých účastníků tedy prošlo prostřednictvím hudby a doprovodného programu dekádami od 50. do 80. let 20. století.

Mezi účastníky natáčel náš bývalý kolega Zdeněk Drštka – nejprve s emeritním předsedou Vysokoškolského katolického hnutí Olomouc, Josefem Lavičkou: "Samozřejmě mě mrzí, že se nemohu podílet na organizaci přímo a 'připadat si důležitě' . :-) Na druhou stranu je super, že si člověk může tu akci více užít a zaměřit se na svoje přátele a známé a nejen se s nimi letmo potkat, ale třeba i prohloubit to přátelství a vztahy. Bavím se dobře, je tady ještě spousta lidí, které znám, ačkoli už tady patřím spíše do té 'starší gardy', ale užívám si to."

Na tvorbě programu se podíleli i olomoučtí bohoslovci: "Byli jsme osloveni ke spolupráci. V Olomouci vedou bohoslovci tři společenství mládeže a jsou činní i ve Vysokoškolském katolickém hnutí," říká bohoslovec Tomáš Fránek.

Zhodnocení olomouckého Církevního silvestru na stránkách VKH.

Více informací o tom, jak se zapojit do aktivit olomoucké Akademické farnosti, najdete na webu www.vkholomouc.cz.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony