Očekávané události velikonočního Božího hodu 2022

Očekávané události velikonočního Božího hodu 2022
17. dubna 2022 Události, Velikonoce Autor: Filip Breindl

Přinášíme stručný výběr událostí očekávaných o velikonoční neděli roku 2022.

Papež František udělí velikonoční požehnání městu Římu a celému světu - Urbi et orbi. Přímý přenos v poledne vysílá Česká televize, Noe i Radio Proglas.

Zvěst o Kristově vzkříšení ponesou na některých místech jezdci na koni, takzvaní križeři v německé Lužici, u nás rajtaři v Lukavci na Novojičínsku. Tato tradice patří mezi nehmotné kulturní dědictví.

Nový zvon nesoucí jméno svaté Anežky České odpoledne přivítají v kostele svatého Václava v západočeském Lokti.

Velikonoční varhanní koncert se zamyšlením duchovního správce Krzystofa Dedka pořádá v podvečer farnost v západočeském Ostrově. V Horšovském Týně na Domažlicku připravili v kostele svatých Petra a Pavla koncertní pásmo ke 180. výročí narození hudebního skladatele Antonína Dvořáka.

Křesťanský ples pořádají na Hod Boží velikonoční farníci z Vodňan a okolí. Koná se od 19 hodin v kulturním domě v Bavorově na Prachaticku.

Velikonoční prohlídky s ukázkami, jak tyto svátky slavila šlechta, se konají na zámku Lemberk u Jablonného v Podještědí.

Běh městem Jarmily Kratochvílové se po dvouleté pauze způsobené covidem koná v Golčově Jeníkově na Havlíčkobrodsku. Půjde o 36. ročník této akce.