Očekávané události ve čtvrtek 13. června 2019

Očekávané události ve čtvrtek 13. června 2019
13. června 2019 Události Autor: Jaroslava Otradovcová

Nabízíme výběr z očekávaných událostí ve čtvrtek 13. června, kdy slavíme svátek Ježíše Krista, nejvyššího a věčného kněze.

Do soboty ve Vatikánu pokračuje setkání 103 vatikánských nunciů, ambasadorů a stálých pozorovatelů. Na dnešek se očekává setkání s papežem Františkem.

Slovenská metropole bude mít ode dneška první náměstí T. G. Masaryka. Po prvním československém prezidentovi samospráva pojmenovala prostor před budovou Slovenského národního muzea, kde se nachází památník československé státnosti a Masarykova socha.

V Míčovně Pražského hradu dojde k udělení mezinárodní ceny svatého Vojtěcha za mír, svobodu a spolupráci v Evropě slovenskému profesorovi Peteru Zajacovi. Poté studenti pražského Arcibiskupského gymnázia a Křesťanského gymnázia předají úlomek Berlínské zdi kardinálu Dominiku Dukovi, ten jej vystaví v pražské katedrále. Následovat bude mše svatá k poctě sv. Vojtěcha.

Prezident Miloš Zeman dnes přijme ruského velvyslance. Dle mluvčího chce vysvětlit návrh ruského zákona, který by uznal za válečné veterány účastníky sovětské okupace bývalého Československa v roce 1968.

Senát rozhodne o ustavení komise, která se má věnovat auditním zprávám ohledně premiéra Andreje Babiše a unijních dotací do zemědělství. Vznik komise je reakcí na to, že vláda odmítla předběžné návrhy auditů zveřejnit. Předpokládá se, že toto téma bude hlavní náplní dopoledního jednání horní komory.

 

Sněmovní sociální výbor posoudí pozměňovací návrhy k vládní novele o valorizaci důchodů. Na programu je mimo jiné také téma náhradní rodinné péče.

V pražském letohrádku Hvězda začne výstavní projekt Památníku národního písemnictví Z rodinného alba: Příběhy česko-slovenského kulturního sbližování. Výstava mapuje dialog české a slovenské kultury od počátku 19. století do roku 1939. Návštěvníci ji mohou vidět do 8. září.

Pardubice budou hostit 27. národní abilympiádu -  soutěžní přehlídku pracovních i volnočasových schopností a dovedností osob se zdravotním postižením.

V Českých Budějovicích začne interaktivní výstava Dobrodružství s technikou. Představí se 60 vystavovatelů, nově i z oboru zemědělství. Na více než 270 stanovištích organizátoři ukáží technické i vědecké exponáty s cílem zaujmout děti i žáky škol a zvýšit tak zájem o techniku a studium řemeslných oborů.

V Brně v kostele u minoritů se bude v 15:30 sloužit mše svatá na úmysly rodičů a blízkých dětí, které zemřeli před narozením, a za počatý život.

Čtyři desítky hlavních pořadů nabídne 61. ročník festivalu Smetanova Litomyšl, který potrvá 25 dní.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony