Očekávané události v pondělí 21. listopadu 2022

Očekávané události v pondělí 21. listopadu 2022
21. listopadu 2022 Události Autor: Jaroslava Otradovcová

Spolu s Caritas – Vyšší odbornou školou sociální a Charitou Olomouc můžete podpořit misie v Mongolsku, když dnes od 16 hodin přijdete vyrábět adventní věnce do jídelny olomoucké školy. Od zítřka do pátku se budou prodávat v kavárně Caritaska, výtěžek dostane misijní sirotčinec Verbist Care Center v Ulánbátaru.  

V Poslanecké sněmovně její předsedkyně Markéta Pekarová Adamová vyhlásí vítěze každoroční soutěže Osobnost neziskového sektoru.

Jak se stát společností odolnou vůči krizím, bude řešit mezinárodní konference, kterou pořádá Akademie věd ČR ode dneška do středy v Praze. Vystoupí například soudkyně Evropského soudu pro lidská práva Kateřina Šimáčková nebo politoložka Lenka Buštíková, která se zaměřuje na problematiku radikální pravice ve střední Evropě. 

Ve francouzském Štrasburku se sejdou europoslanci na plenární schůzi Evropského parlamentu. Vedle jiného budou debatovat o dodržování zásad právního státu v Maďarsku a čerpání z unijních fondů ve prospěch této země.

Začíná Evropský týden testování na HIV a žloutenku. Lidé v Česku mohou využít 82 testovacích míst. Jejich seznam zveřejnil i Státní zdravotní ústav. Testování je zdarma a anonymní, potrvá do 28. listopadu.

Hasiči a členové horské služby budou nacvičovat záchranu lidí z lanovky na Sněžku.

Východočeské divadlo v Pardubicích v podvečer otevře dlouhodobou výstavu Samet v divadle. Připravilo ji ve spolupráci s místním Institutem Paměti národa. Představí Jindřicha Hojera, Jarmilu Stibicovou, Lubora Šušlíka a dalších pět osobností.  

V brněnské Káznici na Cejlu dnes večer spolek ProART představí multižánrový scénický projekt vycházející ze Seifertovy básně Píseň o Viktorce.