Očekávané události úterý 9. ledna 2018

9. ledna 2018 Události Autor: Petr Pospíšil

Ode dneška platí zákaz zveřejňování výsledků předvolebních a volebních průzkumů. Uplyne také termín pro dodání hlasovacích lístků voličům pro prezidentské volby.

Prezident Miloš Zeman a kardinál Dominik Duka odpoledne zahájí výstavu k 100. výročí vzniku Československa. Na Pražském hradě bude vystavena například Zlatá bula sicilská a další vzácné archiválie.

Předseda Evropské komise Jean-Claude Junker se v Bruselu setká s polským premiérem Mateuszem Morawieckým. U pracovního oběda budou diskutovat mimo jiné o řízení, které kvůli stavu právního státu v Polsku v prosinci zahájila Evropská komise.

Protestující se budou před budovou Ministerstva financí domáhat zveřejnění zprávy Evropského úřadu pro boj proti podvodům k dotaci na Čapí hnízdo.

Hlavou proti zdi – tak organizátoři pojmenovali moderovanou diskusi, která se bude zabývat bojem proti podvodům, zneužívání lidské důvěřivosti a okrádání seniorů při předváděcích akcích. V Městské knihovně v Praze 1 začne v 17.00.

Slavnostní představení knihy Václava Cílka, Tomáše Justa, Zdeňky Sůvové a kolektivu s názvem „Voda a krajina - Kniha o životě s vodou a návratu k přirozené krajině“ proběhne ve Vodním domě v Hulicích na Benešovsku.

Nejstarší člen salesiánské komunity v Teplicích pater Jan Rob bude v 11.00 pochován do salesiánského hrobu na hřbitově v Praze-Ďáblicích. Zemřel ve věku 103 let.

Cenu Karla Čapka dostane francouzská lingvistka, editorka a překladatelka Erika Abramsová. Do francouzštiny přeložila texty mnoha českých spisovatelů, básníků, dramatiků a filozofů, mezi jinými i texty Václava Havla. Cenu uděluje České centrum Mezinárodního PEN klubu.

NyníRanní magazín
Píseň: Půl života pryč (2007); Interpret: Starý fóry; Album: Starý fóry & Šťáhlavský J.: Náhodné setkání
06:45Ranní zíváček
07:00Zprávy ČRo Dvojka
07:05Písně
07:15Pozvánky
07:45Třikrát z Proglasu
08:00Zprávy ČRo Dvojka

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

Regiony

Regiony