Očekávané události úterý 31. července 2018

31. července 2018 Události Autor: Petr Pospíšil

Audiencí u papeže Františka v 18.00 vyvrcholí mezinárodní ministrantská pouť do Říma. Na náměstí sv. Petra ve Vatikánu se jí zúčastní více než šedesát tisíc chlapců i dívek.

V Orlických Horách v těchto dnech probíhají Akademické týdny. Účastníci dopoledne vyslechnou přednášku letohradského faráře Václava Vacka na téma Psychologie duchovního života; o současném Polsku pohovoří katolický kněz Zbigniew Czendlik.

V severočeském Rumburku se koná Večerní prohlídka Lorety. Během ní se rozezní varhany; procházku kulturní památkou doplní audiovizuální prezentace.

Do dnešního dne se mohou zájemci přihlašovat na kurz krajinomalby. Uskuteční se na Velehradě ve dnech 3. až 9. srpna. Kurz povedou lektorky Školy vidění Kateřina Rutherford a Doris Windlinová.

Prezident Miloš Zeman by se měl odpoledne sejít s předsedy Ústavního soudu Pavlem Rychetským a Nejvyššího soudu Pavlem Šámalem. Chce s nimi hovořit o kauze H-System.

V demilitarizované zóně mezi oběma Korejemi mají jednat vojenské delegace KLDR a Jižní Koreje.

V 16.00 vyprší termín pro podání kandidátních listin pro volby do zastupitelstev obcí registračnímu úřadu, jímž je obecní úřad.  Dnes je také poslední termín pro podání přihlášek do senátních voleb a začne přezkoumání přihlášek.

Prahou projde protestní pochod proti pogromům Romů na Ukrajině a diskriminaci a rasismu v Evropě. Účastníci se vydají před ukrajinské velvyslanectví a vrátí se zpět na Letenskou pláň, odkud vyjdou v 16.00.

V Rožmberku nad Vltavou tesaři vyzvednou pomocí středověkého jeřábu poháněného lidskou silou nejtěžší kamenné krakorce, které usadí do ochozu na vrcholu středověké věže Jakobínka.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony