Očekávané události úterý 26. května 2026
V charitním středisku Gabriel v Ostravě se koná setkání pečujících, kteří se starají o lidi s demencí. Smyslem je vzájemné sdílení zkušeností, pomoc a podpora v těžkých situacích, které domácí péče obnáší. Setkání vede odborník v oblasti péče o lidi s demencí.
Příznivci organizace Mary’s Meals se setkají v ostarvském Koblově. Smyslem setkání je osobně se potkat, sdílet zkušenosti a na chvíli se zastavit.
Netradiční prezentace více než dvaceti brněnských knihoven na jednom místě se uskuteční v parku na obilním trhu. Čtvrtý ročník festivalu nabídne program pro studenty středních škol, ale i pro širokou veřejnost.
Evangelická teologická fakulta Univerzity Karlovy připomene život a dílo profesora Pavla Filipiho. Pořádá sympozium u příležitosti 90. výročí jeho narození.
Rezidenční umělkyně letošního ročníku festivalu Pražské jaro, kanadská sopranistka a dirigentka Barbara Hannigan bude mít první koncert s Českou filharmonií v Praze.
Kulturní centrum Atrium Žižkov v Praze bude hostit koncert s názvem Čtyři živly. Na programu je hudba, která propojuje Bachův barokní svět s rytmem tanga Astora Piazzolly a Gorkého Hermosy.
Pokračuje program festivalu Meeting Brno. Začne doprovodným programem pro školy v Institutu Paměti národa. Dále se koná přednáška a komentovaná procházka o vlivu našich zkušeností na tělo a historii Brna ve středověku. Následuje řízená debata o hledání vnitřního domova a den zakončí Scénické čtení z povídek Arnošta Lustiga.
V Praze proběhne koncert violistky Jitky Hosprové při příležitosti zahájení mezinárodního festivalu Procházky uměním, který propojuje hudbu s architekturou, historií významných míst Prahy a západních Čech.
Bude otevřena Oáza zeleně v Kuřimi u Brna, která má inspirovat k zalévání stromů ušetřenou vodou z domácnosti. Akce podporuje zapojení veřejnosti do péče o městskou zeleň jako součást adaptace na změnu klimatu a rozvoje konceptu Smart cities.
Muzeum map ve Zlíně slaví druhé výročí od založení a při této příležitosti návštěvníkům nabídne nahlédnutí do zákulisí vzniku expozice o vojenském mapování a komentovanou prohlídku s autorem Zdeňkem Kučerou.

