Očekávané události úterý 23. 6. 2020

Očekávané události úterý 23. 6. 2020
23. června 2020 Události Autor: Anna Janošková

Přinášíme Vám dnešní očekávané události.

Francouzský prezident Emmanuel Macron navštíví Nizozemsko, kde se setká s tamním premiérem Markem Ruttem. Chystá se ho přesvědčit o potřebě vyčlenění záchranného balíčku ve výši 750 miliard eur z evropského rozpočtu.

Očekává se, že britský premiér Boris Johnson oznámí uvolnění části koronavirových restrikcí v zemi. V Moskvě se znovu otevřou sportoviště, tělocvičny a bazény.

V Malawi se uskuteční prezidentské volby poté, co soud letos v únoru zneplatnil ty z loňského roku.

Z floridského mysu Canaveral odstartuje raketa Falcon 9 [falkon najn] se sérií 60 satelitů, které budou zajišťovat přístup k internetu kdekoli na planetě.

V Praze se uskuteční předání petice, která požaduje zastavení diskriminace nevidomých osob s asistenčním psem.

V pražském Museu Kampa začíná výstava secesního malíře Alfonse Muchy a českého vizuálního umělce Pasty Onera. Návštěvníci uvidí mimo jiné Muchovo velkoformátové dílo z roku 1900 pro světovou výstavu.

U příležitosti stého výročí Ústavy Československé republiky zahájí Národní muzeum výstavu Symboly. Věnuje se státním symbolům, jejich původu a proměnám od roku 1918.

V brněnské katedrále svatého Petra a Pavla odehraje v 19 hodin benefiční koncert varhaník Ondřej Šprta. Vstupné je dobrovolné, výtěžek bude věnován organizaci Hnutí pro život.

Ústavní soud vyhlásí své rozhodnutí v restituční kauze kolem jihočeských rybníků a dalších pozemků. Proti jejich vydání v rámci církevních restitucí podal stížnost podnik Rybářství Třeboň.

Poslanci budou jednat o prohloubení schodku letošního rozpočtu.

V Českém centru ve Vídni bude představen nový překlad Máje Karla Hynka Máchy do němčiny. Jeho autorem je rakousko-český básník Ondřej Cikán.

Piknik v Liberci pořádá organizace Greenpeace v kampani proti rozšíření polského hnědouhelného dolu Turów.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony