Očekávané události středy 6. října 2021

6. října 2021 Události Autor: Filip Breindl

Volby na drive-in stanovištích, vyhlášení Nobelovy ceny za chemii a rozprava poslanců Evropského parlamentu o kauze Pandora Papers – výběr z událostí očekávaných ve středu 6. října 2021.

Dnes a zítra se v Římě uskuteční 35. mezinárodní setkání náboženských představitelů za mír, které pořádá komunita Sant'Egidio. K závěrečné části programu se připojí papež František.

Svatý otec se dnes setká s poutníky ve Vatikánu při obvyklé generální audienci. Přímý přenos televize Noe začíná po deváté hodině.

Lidé v karanténě mohou dnes odevzdat hlasy ve volbách do poslanecké sněmovny na takzvaných volebních drive-in stanovištích přístupných autem. Řádný termín hlasování je v pátek a sobotu.

Poslance Evropského parlamentu čeká rozprava o zprávě investigativního projektu Pandora Papers, který poukazuje na využívání offshorových firem různými světovými lídry včetně českého premiéra Andreje Babiše.

Německý a izraelský prezident Frank-Walter Steinmeier a Jicchak Herzog se zúčastní slavnostního otevření památníku obětem nacismu v Babím jaru na Ukrajině.

Sbírku Koláč pro Hospic pořádá Diecézní Charita Brno na několika místech jižní Moravy a Vysočiny. V rámci Kampaně Doma, kterou organizuje hospicové hnutí, se uskuteční Papučový den připomínající možnosti péče o umírající lidi v domácím prostředí.

V Arcibiskupském paláci v Olomouci se uskuteční inaugurace nového rektora Univerzity Palackého Martina Procházky, dosavadního děkana Fakulty zdravotních věd. V této funkci ho nahradí Jiří Vévoda.

Diecézní muzeum v Brně pořádá přednášku o řezbářské a restaurátorské dílně bratří Kotrbů na Petrově. Doprovodí výstavu díla uměleckých řemesel instalovanou v jubilejním roce svatého Josefa, patrona řemeslníků a dělníků.

Na západočeském hradě Loket otevřou nově zrekonstruované prostory Severního paláce, které dosud nebyly přístupné veřejnosti.

A dozvíme se jméno letošního držitele Nobelovy ceny za chemii.

NyníPísně
Píseň: Utiskogen (2018); Interpret: Eplemöya Songlag; Album: různí: Great Tunes From Scandinavia (CD 1)
03:00Z archivu hudebních...
03:45Písničky před svítáním
05:00Písně
05:27Myšlenka na den
05:30Písně
05:45Radio Vatikán

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

Regiony

Regiony