Očekávané události středy 5.8. 2020

Očekávané události středy 5.8. 2020
5. srpna 2020 Události Autor: Anna Janošková

Přinášíme Vám očekávané události středy 5.8. 2020.

Papež František se po červencové přestávce vrací k pravidelným středečním generálním audiencím, svou katechezi bude nadále pronášet z Apoštolského paláce bez účasti veřejnosti. Přímý přenos nabízejí vatikánská média na internetu, přebírá ho i televize Noe.

Ministr vnitra Jan Hamáček se setká se zástupci parlamentních stran při jednání o průběhu podzimních krajských a senátních voleb, zejména o způsobech, jak umožnit hlasování lidem v případné karanténě.

Úřad práce zveřejní údaje o nezaměstnanosti v Česku za červenec.

Vojenská jednotka v Táboře uctí památku tří příslušníků, kteří předloni zahynuli při sebevražedném útoku během mise v Afghánistánu.

V rámci Chebského varhanního léta vystoupí v 19 hodin v kostele sv. Mikuláše a Alžběty v Chebu Vojtěch Novák na varhany  a Eliška Bošková na flétnu. Zazní skladby Telemanna, Bacha nebo Mozarta.

Salesiánská rodina se v poledne v kostele svaté Terezičky v Praze-Kobylisích rozloučí se sestrou Věrou Vorlovou, která zemřela před necelými dvěma týdny ve věku 91 let. Přes půl století žila v komunitách Dcer Panny Marie Pomocnice v Itálii, poslední roky života strávila v Praze-Karlíně.

Pohřeb severoirského katolického politika Johna Huma, jednoho ze strůjců zdejší mírové dohody, se uskuteční v Londonderry.

Pro dopravu se otevře nový dálniční most v italském Janově postavený na místě Morandiho mostu, jehož část se zřítila předloni; neštěstí si vyžádalo 43 obětí.

Parlamentní volby, několikrát odložené kvůli pandemii koronaviru, proběhnou na Srí Lance.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony