Očekávané události středy 30. března 2022

Očekávané události středy 30. března 2022
30. března 2022 Události Autor: Filip Breindl

Vybíráme z událostí očekávaných ve středu 30. března 2022.

Večer se  v pražské katedrále uskuteční zádušní mše za bývalou ministryni zahraničí USA s českými kořeny Madeleine Albrightovou. Od 18 hodin bude bohoslužbu sloužit kardinál Dominik Duka.

Rada evropských biskupských konferencí vyzvala k modlitbám a bohoslužbám za oběti pandemie covidu a války na Ukrajině. V Praze se dnes od 18 hodin uskuteční mše na tento úmysl v malostranském kostele svatého Kajetána. Hlavním celebrantem bude biskup Zdenek Wasserbauer.

Vláda má projednat soubor opatření proti rostoucí inflaci nebo plán na zjednodušení zaměstnávání zdravotníků z Ukrajiny.

Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině v Hradci Králové se stěhuje z Kongresového centra Aldis do krajské administrativní budovy v ulici Na Okrouhlíku. Fungovat tam začne zítra.

Předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová zahájí mezinárodní konferenci Česko-baltské století, která se koná ke 100. výročí formálního uznání Estonska, Lotyšska a Litvy někdejším Československem.

Irácký parlament se má sejít k volbě prezidenta země.

Papež František udělí v Římě poutníkům generální audienci. Přímý přenos vysílá televize Noe od 9 hodin.

V Husitském muzeu v Táboře se uskuteční benefiční koncert pro domácí hospic Jordán.

Jeden z benefičních koncertů pro Ukrajinu odehraje Filharmonie Brno v Besedním domě.

Židovská obec v Plzni představí nově vytvořenou stálou expozici ve Velké synagoze.

Na Právnické fakultě Masarykovy univerzity v Brně proběhne prezentace pamětní bankovky k budování československé měny ekonomem Karlem Englišem, prvním brněnským rektorem.