Očekávané události středy 3. ledna 2018

3. ledna 2018 Události Autor: Petr Pospíšil

Litoměřický biskup Jan Baxant v 16.00 požehná na Mírovém náměstí tříkrálovým koledníkům. Žehnání bude předcházet průvod, který povede z Domova na Dómském pahorku.

V Třebíči zahájí tříkrálovou sbírku obří loutky a betlémský výjev. Na Karlově náměstí tři krále přivítá starosta města Pavel Janata, požehnání sbírce, koledníkům i celému městu udělí třebíčský děkan Jiří Dobeš. Zhruba hodinový program bude obsahovat i hudební vystoupení žáků základní umělecké školy.

Koncert dětského sboru v Ústí nad Labem odpoledne slavnostně ukončí výstavu betlémů v kostele Nanebevzetí Panny Marie.

Jan Thompsonová končí na postu britské velvyslankyně v ČR.

V Michnově paláci v Praze proběhne v 18.00 debata prezidentských kandidátů. Zúčastní se Pavel Fischer, Michal Horáček, Jiří Hynek a Mirek Topolánek. Pořadateli debaty jsou: Klub na obranu demokracie, politický spolek TOPAZ a Institut pro křesťansko-demokratickou politiku.

Mimořádný koncert Jihočeské filharmonie s Ivou Bittovou, na kterém zazní několik premiér, zazní od 19.00 v Domu kultury Metropol v Českých Budějovicích. Koncert natáčí Český rozhlas, diriguje Jan Talich.

Ústavní soud v Brně by se při pravidelném neveřejném zasedání mohl zabývat také stížností Terezie Holovské na rozhodnutí Nejvyššího správního soudu, který odmítl její podnět zpochybňující kandidaturu pětice mužů na funkci prezidenta.

Slavnostní otevření nového zákaznického centra integrovaného systému dopravy mají na programu v Evropském domě v Liberci.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

Regiony

Regiony