Očekávané události středy 29. srpna 2018

29. srpna 2018 Události Autor: Petr Pospíšil

Slováci i Češi si dnes připomenou 74. výročí Slovenského národního povstání, protifašistického vystoupení Slováků během druhé světové války. Vzpomínkové shromáždění se na Slovensku koná například v Bánské Bystrici, u nás v brněnské městské čtvrti Černá Pole.

Aviatické sdružení Bohemia pořádá akci „Lípy z nebe aneb tisíc mil nad Československem 1918“. Na vybraných letištích vysadí lípy srdčité jako symbol české státnosti. Chce tak uctít legionáře i letecký personál, který bojoval za naši svobodu ve všech válečných konfliktech v uplynulých sto letech.

Na východě Ukrajiny by mělo platit nové příměří vyhlášené v souvislosti se zahájením školního roku.

Ve Vídni začíná dvoudenní neformální jednání ministrů obrany zemí Evropské unie.

Prezident Vladimir Putin se v televizním projevu má vyjádřit k chystané důchodové reformě. Opatření vyvolalo v Rusku vlnu protestů i pokles prezidentovy popularity.

Prezident Miloš Zeman odpoledne přijme na Pražském hradě vedoucí zastupitelských úřadů České republiky v zahraničí.

Ve Valdštejnské zahradě v Praze zazní od 17 hodin koncert Symfonického orchestru hlavního města Prahy pod vedením dirigenta Jana Kučery.

Na radnici v Přibyslavi bude odpoledne slavnostně odhalena plastika, odlitá podle modelu místního sochaře Františka Němce, který zemřel v roce 1918 jako legionář. Akce se koná ke stému výročí republiky.

Benefice s názvem Život se sportem je cool se uskuteční v psychiatrické nemocnici v Havlíčkově Brodě. Jejím cílem je představit veřejnosti práci terapeutů i život pacientů psychiatrické nemocnice. Začne ve 13.30.

Na Úřadu vlády proběhne jednání národní platformy odborníků k aktuálním krokům státu v boji se suchem.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony