Očekávané události středy 28. února 2018

28. února 2018 Události Autor: Petr Pospíšil

Na střední škole v Parklandu na Floridě, kde 14. února zahynulo při střelbě 17 lidí, se má obnovit výuka.

Prezident Donald Trump se setká s republikánskými i demokratickými zákonodárci, aby s nimi projednal možnosti úpravy zákona o zbraních, jehož cílem je předcházet střeleckým útokům.

Plenární jednání Evropského parlamentu v Bruselu se dnes bude zabývat postupem Evropské komise vůči Polsku kvůli kvalitě tamního právního státu či o výhledech evropského zemědělství.

V Ženevě bude zasedat Rada pro lidská práva OSN, na níž vystoupí ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov.

Ruský prezident Vladimir Putin v Moskvě přijme rakouského kancléře Sebastiana Kurze. Jednat mají zejména o bilaterálních vztazích, o vztazích Ruska s Evropskou unií, o Ukrajině a Sýrii.

V Británii končí platnost papírové desetilibrovky s přírodovědcem Charlesem Darwinem. Od loňského září je v oběhu nová, plastová desetilibrovka, na které je zobrazena spisovatelka Jane Austenová.

V londýnské síni Christie´s se budou v rámci aukce impresionistů a moderního umění dražit také dvě díla Františka Kupky na papíře.

Poslanci by měli podle návrhu programu projednat v úvodním kole návrh KSČM na zdanění náhrad církvím v rámci majetkového vyrovnání.

Na faře v Klatovech bude slavnostně podepsaná smlouva, která oficiálně zahájí opravy jezuitského kostela Neposkvrněného početí Panny Marie a sv. Ignáce. Církev na ně získala dotaci EU.

Bohoslužbu za zemřelé lidi bez domova v Praze bude dnes sloužit kardinál Dominik Duka. V kostele sv. Štěpána začne v 18 hodin.

Brnem odpoledne projde tradiční regionální pochod pro život.

V rámci diskusního pořadu Žabovřeské rozmlouvání vystoupí v tamním salesiánském kostele od 19.00 filmový kritik, redaktor a pedagog Kamil Fila.