Očekávané události středy 21. února 2018

21. února 2018 Události Autor: Petr Pospíšil

Filosof a teolog Tomáš Halík se na pozvání německé katolické biskupské konference zúčastní jejího plenárního zasedání v bavorském Ingolstadtu.

Studenti z floridské střední školy, kde při střelbě zahynulo 17 lidí, chystají demonstraci u sídla floridského zákonodárného shromáždění v Tallahassee.

Německá kancléřka Angela Merkelová přijme ve Frankfurtu nad Mohanem makedonského premiéra Zorana Zaeva.

Slovenská vláda má dnes na programu kromě jiného návrh na zmírnění postihů za držení malého množství drog a na zavedení plošného čipování psů.

Prezident Miloš Zeman přijme předsedu KSČM Vojtěcha Filipa a předsedu SPD Tomia Okamuru.

V rámci Symposia 21 budou v Praze představeny výsledky online hry Prezident 21 a další aktivity Institutu pro Demokracii 21.

Dnes končí lhůta pro rozhodnutí Nejvyššího správního soudu o včasně podaných stížnostech na volbu prezidenta.

V Praze začíná dvoudenní festival řemeslných workshopů Řemesla živě. Návštěvníci si mohou vyzkoušet tradiční i méně známá řemesla.

V Přerově bude podepsáno memorandum k projektu efektivního a ekologického využití energie z upraveného komunálního odpadu.

V 15.00 se rozezvučí zvony olomouckých kostelů svatého Mořice, svatého Michala a svatého Václava, které obyvatelům Olomouce připomenou obnovení tamní univerzity.

V rámci Akademického týdne Univerzity Palackého budou předány Ceny rektora za nejlepší bakalářskou či diplomovou práci nebo za nejhodnotnější sportovní výkon loňského roku 2017. Oceněno bude 56 studentů a studentek.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

Regiony

Regiony