Očekávané události středy 12. června

Očekávané události 12. června
12. června 2019 Události Autor: Hana Kašpárková

Nabízíme výběr událostí očekávaných ve středu 12. června 2019.

Komise biskupských konferencí Evropské unie dnes v Bruselu pořádá druhé setkání k encyklice Laudato Sii. Příspěvky přednesené během celého dne se zaměří především na potřebu změny životního stylu v souvislosti s ekologickými výzvami.

Papež František na Svatopetrském náměstí povede pravidelnou generální audienci.

Ve Vatikánu se ode dneška až do 15. června bude konat setkání sto třiceti vatikánských nunciů, ambasadorů a stálých pozorovatelů. Předpokládá se, že římský biskup se se skupinou setká ve čtvrtek 13. června.

Husitská teologická fakulta Univerzity Karlovy a ministerstvo vnitra pořádají dvoudenní konferenci na téma Následky násilí páchaného na dětech a dětmi.

Studenti dvou pražských církevních gymnázií se setkají s protagonisty změn roku 1989. K setkání dojde u příležitosti zítřejšího udělení Mezinárodní ceny svatého Vojtěcha za mír, svobodu a spolupráci v Evropě.

V zrcadlové kapli Národní knihovny v Praze zazní jména vítězů prvního ročníku literární talentové soutěže Ceny Ivony Březinové. V tématu Dávné příběhy naší rodiny soutěžily děti a mládež ve dvou věkových kategoriích.

V Brně startují Evropské hry handicapované mládeže. Tématu se budeme věnovat po osmé hodině.

Jinec na Příbramsku bude hostit celostátní finále soutěže Europa Secura [europasekura] 2019 pro studenty středních škol, která je zaměřena na problematiku Evropské unie a Severoatlantické aliance a jejich roli ve světové bezpečnosti.

Akce (K)roky bez násilí, jejímž cílem je ukázat, kam se senioři v krizových situacích mohou bezplatně a anonymně obrátit, se uskuteční v pardubických Bubeníkových  sadech.