Očekávané události soboty 8. září 2018

8. září 2018 Události Autor: Petr Pospíšil

Mši svatou k 90. výročí založení kongregace sester svatých Cyrila a Metoděje bude ve velehradské bazilice sloužit olomoucký arcibiskup Jan Graubner. Bohoslužbu od 10.30 můžete sledovat v živém přenosu na vlnách Proglasu.

Čtyři bohoslovci pražské arcidiecéze dopoledne přijmou jáhenské svěcení ve svatovítské katedrále. Svátost přijmou z rukou pomocného biskupa Václava Malého.

Proč nám Pán dal papeže Františka – přednášku s tímto názvem přednese jezuitský teolog a filosof Michal Altrichter na pouti děkanátu Uherského Hradiště.

Během bohoslužby v kostele svatých Filipa a Jakuba v Janově u Litomyšle boudou požehnány varhany a oltář. Slavnostní mši svatou bude od 9.30 celebrovat biskup Josef Kajnek.

Na problematiku lidí bez domova chce poukázat minifestival žánrově různorodé hudby s názvem Festival bez domova. Od 14.00 začne na Kavčím plácku v Hradci Králové. Pořádá ho tamní Dům Matky Terezy.

V Praze v těchto dnech probíhá 9. ročník Dne dyslexie. Divadlo DYS v rámci akce nabídne v 18.00 komediální hru kaviár na chodníku. Vstupné je zdarma.

Olomoucké Centrum pro školy zve všechny zájemce na dva semináře. První z nich, nazvaný „Svatý Václav a jeho přínos pro náš národ“, se dnes uskuteční v Olomouci, a druhý z nich, pod názvem „Rok 1918 a vznik Československa z pohledu katolické církve“, je plánován na 6. října na Velehradě.

Barokními a jinými kostýmy ožije o druhém zářijovém víkendu Arcibiskupský palác v Olomouci. Slavit se tu totiž budou Dny evropského dědictví, při nichž se zájemci mohou zdarma vydat do historických sálů biskupské rezidence s průvodci v kostýmech.

Smírná pěší pouť za zavražděného kněze a lékaře Ladislava Kubíčka bude zahájena v 8.00 modlitbou u jeho hrobu v Kunštátě. Zavražděn byl 11. září 2004. Poté následuje smírná cesta do Sloupu v Moravském krasu, kde bude v 17.00 slavena mše svatá. Sloužit ji bude pomocný brněnský biskup Pavel Konzbul.