Očekávané události soboty 6. října 2018

6. října 2018 Události Autor: Petr Pospíšil

Druhým dnem pokračují volby do zastupitelstev obcí a prvního kola senátních voleb. Volební místnosti se otevřou v 8.00 a uzavřou se ve 14.00. Poté začne sčítání hlasů volebními komisemi a odesílání výsledků do Českého statistického úřadu.

Tradiční Svatohubertské slavnosti dnes hostí barokní areál ve východočeském Kuksu. Program vyvrcholí bohoslužbou v 18.00, kterou bude v kostele Nejsvětější Trojice celebrovat kardinál Dominik Duka.

Růžencová slavnost zvaná „Růže pro Marii“ bude slavena v kostele sv. Michala v Brně na Dominikánském náměstí. V 18.00 začne modlitba růžence proložená zpěvy, po ní následuje mše s brněnským pomocným biskupem Pavlem Konzbulem. Účastníci s sebou mohou přinést růži jako dar pro Pannu Marii.

Navzájem se povzbudit v modlitbě chval a službě, sdílet své zkušenosti v této oblasti, dále se formovat a inspirovat, společně se modlit a nabídnout i další vzdělávání – takové jsou cíle organizátorů konference s názvem Poslaný, který dnes bude po celý den probíhat ve Valašských Kloboukách.

„Rok 1918 a vznik Československa z pohledu katolické církve“ – tak zní název přednášky historika Jaroslava Šebka, kterou přednese v Sále kardinála Špidlíka na Velehradě. Začíná se v 9.30.

Den uniformovaných sborů v Kroměříži připomene sté výročí vzniku republiky a další „osmičkové“ letopočty.

Okrouhlice na Havlíčkobrodsku obnovily zapomenutý památník obětem válek. Kamenný jehlan, doplněný o 14 jmen padlých, bude slavnostně odhalen v obecním parčíku u zámku.

Zámek Holešov pořádá Pohádkový den s postavami z večerníčků. Návštěvníci se setkají třeba s Rákosníčkem, vílou Amálkou, Machem a Šebestovou nebo Maxipsem Fíkem. Děti a rodiče si zasoutěží, například mohou s Ferdou mravencem stavět domeček nebo čistit jazyk nemocnému Kropáčkovi s Machem a Šebestovou. Pohádkový den probíhá od 15.00 do 19.00.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony