Očekávané události soboty 4. srpna 2018

4. srpna 2018 Události Autor: Petr Pospíšil

Čeští a moravští poutníci zahajují sedmidenní duchovní obnovu v tichu hor v La Salette – poutním místě ve francouzských Alpách, kde se údajně roku 1846 zjevila Panna Maria. Rozjímat budou nad exhortací o lásce v rodině Amoris laetitia papeže Františka. Při zpáteční cestě se zastaví u hrobu sv. Františka Saleského.

Vzpomínková bohoslužba za Františka kardinála Tomáška bude sloužena ve Svatovítské katedrále na Pražském hradě. V 18.00 ji bude celebrovat pomocný pražský biskup Karel Herbst.

Orelské jednoty v Boskovicích, Vískách a Bačověnkách na dnešek připravily 14. ročník Pochodu po stopách patera Ševčíka. Jeho účastníci, pěší i cyklisté, vyrazí v 9.00 od boskovické Modré věže.

Biskup František Václav Lobkowicz bude hlavním celebrantem poutní mše svaté za obnovu rodin a nová duchovní povolání. V bazilice Panny Marie ve Frýdku začne v 18.00.

Na různých místech Prahy se bude konat Den pro rodinu 2018. Cílem akce je podpořit pojem rodiny jako soužití otce, matky a dětí. Chce také poukázat na důležitost mezigeneračního soužití.

V Jaroměřicích na Rokytnou začíná Mezinárodní hudební festival Petra Dvorského. Potrvá do 18. srpna.

Světová premiéra filmu Jan Palach zakončí 44. ročník Letní filmové školy v Uherském Hradišti. Snímek režiséra Roberta Sedláčka nabídne Kino Hvězda ve 20.30. Do dalších českých kin vstoupí 21. srpna.

Ke zviditelnění, propagaci a záchraně národní kulturní památky přispěje Večer pro klášter Chotěšov. Akce nabídne koncerty, divadelní prohlídky kláštera včetně běžně nepřístupných prostor, historický šerm, přenášky a další.