Očekávané události soboty 3. listopadu 2018

3. listopadu 2018 Události Autor: Petr Pospíšil

Staroměstským náměstím v Praze odpoledne projde Smírné procesí za obnovu Mariánského sloupu. Organizátoři chtějí vyprošovat pokoj všem lidem dobré vůle. Nad akcí převzal záštitu kardinál Dominik Duka. Po celý den bude probíhat modlitební shromáždění u Základního kamene Mariánského sloupu.

Anděl s hendikepem – tak zní téma letošního ročníku výtvarné soutěže „Namaluj svého anděla“. Soutěž zahájilo Salesiánské středisko Štěpána Trochty v Teplicích. Své výtvory mohou děti v předškolním věku a žáci základních škol přihlašovat do 15. ledna.

Z jihu Mexika míří na sever k hranicím USA tisíce migrantů ze Střední Ameriky. Na situaci se připravují americké úřady i vojsko.

V americkém Chicagu se uskuteční oslavy 100. výročí založení Československa. V plánu je swingový koncert.

Stoleté výročí vzniku Československa připomene také například dopolední oslava v kostele sv. Václava v Ledčici na Mělnicku.

Na centrálním pardubickém hřbitově budou v dušičkovém období hlídkovat strážníci na koních.

Dušičkový koncert věnovaný památce a poděkování všem svatým, patronům a předkům za jejich odkaz budoucím generacím zazní v kostele svatého Matěje v Praze-Dejvicích od 16.00.

Tradiční podzimní výsadbu stromů v Budeči na Žďársku pro veřejnost pořádá Sdružení Krajina. Na pastvině budou sázet asi 80 ovocných stromků. V minulých letech se většinou sázely listnaté stromy.

Koncert pro rodiče s dětmi Symfonického orchestru hlavního města Prahy zazní dopoledne v Obecním domě. Děti se dozvědí zajímavosti ze světa klasické hudby, poslechnou si podzimní skladby a také si zasoutěží. O přestávce si mohou vyzkoušet hudební nástroje.

V sobotu a v neděli láká zábavní vědecký park VIDA! rodiny s dětmi na dobrodružnou výpravu do mikrosvěta. Účastníci se mohou těšit na přednášky, workshopy, ukázky pokusů i výstavy. Zjistí, jak vypadá svět nejen pod běžným mikroskopem, ale i milionkrát zvětšený.

NyníTřikrát z Proglasu
Píseň: Sociedad di Mocindadi (2022); Interpret: The Ano Nobo Quartet; Album: The Ano Nobo Q.: The Strings Of Sao Domingos
14:30Písničky pro hezké...
16:00Za 5 pět
16:44Písně
16:55Hrajte, kapely!
17:55Myšlenka na den
18:00Mše svatá