Očekávané události soboty 28. července 2017

28. července 2018 Události Autor: Petr Pospíšil

Na Středoevropské jamboree v Maďarsku odjede asi 300 dětských účastníků. Vyrazí v 11 hodin od brněnského Janáčkova divadla. Jedná se o historicky největší českou reprezentační výpravu na toto skautské setkání.

Pouť ke sv. Jakubovi se koná v Dolním Lánově na Trutnovsku. Od vrchlabského kostela sv. Vavřince poutníci vyrazí v půl druhé odpoledne. Bohoslužba bude sloužena v 16 hodin.  Poté následuje varhanní koncert.

Tradiční Anenská pouť dopoledne začne v Božím Daru na Karlovarsku.

Akademické týdny 2018 začínají v rekreačním areálu Horalka v Orlických horách. Na programu budou po celý týden přednášky, diskuze, bohoslužby, koncerty a další program.

Varhanní koncert k poctě polského jezuity sv. Stanislava Kostky zazní v 19.15 v bazilice na Velehradě. Koná se u příležitosti 450 let od jeho úmrtí.

Evropu čeká jeden z dopravně nejnáročnějších víkendů roku. Zácpy se čekají zejména na tazích přes alpské průsmyky a tunely směrem k Jaderskému moři.

Ukrajinský prezident Petro Porošenko se zúčastní oslav 1030. výročí pokřtění země. V rámci oslav se má odehrát i modlitba za "jednotnou ukrajinskou pravoslavnou církev". Porošenko usiluje o to, aby se místní pravoslavná církev osamostatnila a zbavila se vlivu Moskvy.

Bohoslužba v kostele sv. Jakuba v Kutné Hoře odstartuje projekt Buen Camino dětem. David Dominigue Dvořák se v jeho rámci vydá na 3400 kilometrů dlouhou pouť do nejznámějšího poutního místa Santiago de Compostella. Cílem je ukázat kolemjdoucím, jak důležitá je pomoc nejslabším, a ve spolupráci s charitativní organizací Život dětem vybrat peníze na léčbu tří vážně nemocných dětí.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony