Očekávané události soboty 27. března 2021

Očekávané události soboty 27. března 2021
27. března 2021 Události Autor: Anna Janošková

V sobotu 27. března 2021 Vám přinášíme přehled očekávaných událostí:

Kardinál Dominik Duka bude sloužit mši svatou u Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí v Praze, bude za nenarozené děti, jejich rodiče a zdravotnický personál. Po mši svaté udělí kardinál požehnání přítomným těhotným ženám.

Ve Velkých Pavlovicích se uskuteční křížová cesta pro cyklisty. Vyjedou ve 13 hodin od kostela, zastavovat budou u křížů v polích, na vinohradech a rozcestích.

V poutním areálu Tábor-Klokoty se koná postní duchovní obnova se zamyšlením nad encyklikou Fatelli tutti s P. Güntherem Ecklbauerem. Online se mohou zájemci od 15 hodin připojit na webové stránce www.klokoty.cz.

U příležitosti Světového dne divadla uvede ostravské divadlo pašijovou hru Tomáše Vůjtka s názvem O nejslavnějším zmrtvýchvstání. Představení chystají organizátoři jako živý stream.

Zhasnutím světel při tradiční celosvětové akci Hodina Země si lidé připomenou boj proti klimatické změně. Na planetě se postupně koná podle časových pásem od půl deváté do půl desáté večer. Zapojuje se i ČR.

Dnes se také koná hlavní termín jarní akce Ukliďme Česko. Úklidy budou probíhat bezkontaktně a v rámci povolených území. Na dobrovolníky čeká více než tisícovka tzv. Pytlomatů.

a Česká televize uvede rozhovory na dva metry s Jiřím Suchým, Zdeňkem Svěrákem a Jiřinou Bohdalovou. Minišou Karla Šípa začíná v 21:15 na ČT1.

NyníKoncert vážné a duchovní...
Skladba: Symfonie číslo 3 d moll - šestá věta - Langsam; Autor: Mahler Gustav; Dirigent: Bernstein Leonard; Sóla: Ludwig Christa - alt; Soubor: New Yokrkští sboroví umělci, Brooklynský chlapecký sbor
23:50Duchovní slovo
23:58Půlnoční modlitba
00:00Hymna a chorál Svatý...
00:05Dopoledne s Proglasem
01:00Komorní hudba
02:00Z archivu vzdělávacích...

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony