Očekávané události soboty 15. září 2018

15. září 2018 Události Autor: Petr Pospíšil

Dnes proběhne velký celosvětový úklid, při kterém dobrovolníci ve 150 zemích světa budou uklízet nepořádek v přírodě, zaměří se na úklid odpadků a černých skládek.

Papež František navštíví Sicílii, kde mezi jiným uctí památku kněze Giuseppe Puglisiho, kterého zavraždila mafie.

Poutní místo na Svatém Kopečku u Olomouce přivítá Romy ze všech koutů České republiky i ze Slovenska. Po slavnostní mši svaté v bazilice Navštívení Panny Marie zazní v ambitech rytmy romských melodií v podání slovenských romských kapel.

Diecézní pouť mají na programu v premonstrátském klášteře v Teplé. Plzeňský biskup Tomáš Holub při té příležitosti ocení několik významných osobností diecéze a požehná členům nových pastoračních rad farností.

Studenti z brněnských vysokých škol zasadí český národní strom lípu jako symbol demokracie a lidské pospolitosti na místě, kde v roce 1939 bylo zatčeno gestapem padesát studentů. Akce se koná v Brně na Kraví Hoře v rámci oslav Mezinárodního dne demokracie.

Miniatura loretánské kaple bude veřejnosti představena v Rumburku při Loretánských slavnostech. Model vyřezaný z lipového dřeva vzniká od února 2016.

150. výročí narození Otokara Březiny a 100. výročí vzniku Československa připomene pietní akt v Jaroměřicích nad Rokytnou. Básníka a spisovatele Březinu odpoledne uctí také slavnostní pořad s názvem Otokar Březina pro šťastnou zemi. V kostele sv. Markéty začne od 17.00.

Marián Jurečka a hosté vystoupí od 16.00 na benefičním koncertu v kostele svatých Františka a Viktora v Ostravě-Hrušově. Výtěžek půjde na opravu varhan.

Během rekonstrukce v roce 2015 byly obnoveny i sklepy na poutním místě Svatá Hora. Veřejnost si je může prohlédnout ode dneška až do 30 září.

Obcí Nové Hrady projde Pochod zdraví, který bude orientován na prevenci rakoviny prsu. Během samotného pochodu se zájemci zúčastní zdravotního kvízu, který je slosovatelný do tomboly.

NyníPísně
Píseň: Broken Bones (2017); Interpret: Waters Roger; Album: Waters Roger: Is This The Life We Really Want
13:45Dnešek v kalendáři
14:00Třikrát z Proglasu
14:30Písničky pro hezké...
16:00Za 5 pět
16:44Písně
16:55Hrajte, kapely!