Očekávané události soboty 15. února 2020

Očekávané události soboty 15. února 2020
15. února 2020 Události Autor: Filip Breindl

Přinášíme výběr událostí očekávaných v sobotu 15. února 2020.

V Praze na Vyšehradě proběhne odpoledne poutní mše, při které budou již tradičně vystaveny ostatky sv. Valentina. Program souvisí s končícím Národním týdnem manželství. Dopoledním duchovním programem provází Mons. Aleš Opatrný.

Také Centrum pro rodinu Biskupství královéhradeckého dnes pořádá v rámci Národního týdne jednodenní duchovní obnovu pro manželské páry s názvem Láska a úcta.

Druhým dnem pokračuje tradiční mnichovská bezpečnostní konference. Za českou republiku se účastní ministr zahraničí Tomáš Petříček.

Ve městě Christchurch na Novém Zélandu si připomínají památku obětí teroristického útoku. Před rokem si útok na dvě tamní mešity vyžádal 51 lidských životů.

Od kláštera sv. Kateřiny v Jindřichově Hradci vyrazí dnes po obědě poutníci z královéhradecké diecéze na pěší pouť do Horní Pěny. Vrcholem programu je v 15 hodin bohoslužba k oslavě blahoslavených františkánů Bedřicha Bachsteina a jeho druhů. Světec je místním rodákem.

Dnes odpoledne proběhne v diecézním sále plzeňského biskupství tradiční setkání nemocných či zdravotně postižených lidí. Lidé budou mít možnost přijmout svátost smíření a ve 14 hodin slavit mši svatou za nemocné, kterou bude celebrovat P. Jakub Holík, generální vikář plzeňské diecéze. Účastníci budou moci přijmout také svátost pomazání nemocných.

Mše svatá na poděkování za 90 let Mons. [monsiňora] Václava Kulhánka se uskuteční dnes dopoledne v kostele Božského Srdce Páně v Českých Budějovicích.

V Lysicích na Blanensku kvetou unikátní 200 let staré kamélie japonské. Oranžerii lysického zámeckého zahradnictví, která se otevírá jen při výjimečných příležitostech, je možné navštívit dnes a zítra.

Letošní první velkou akcí projektu Ukliďme Česko odstartuje dnešní Ukliďme Orlík! Snížená hladina v nádrži Orlík odhalila dno poseté odpadky.

V Činoherním klubu v Praze se dnes koná křest biografie předního očního lékaře Václava Vejdovského. Akci doprovází divadelní představení Na správné adrese. Výtěžek bude věnován Nadaci prof. Vejdovského, která pomáhá zrakově postiženým.

Mistrovství světa v biatlonu pokračuje v italské Anterselvě.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony