Očekávané události soboty 10. března 2018

10. března 2018 Události Autor: Petr Pospíšil

V  bazilice Nanebevzetí Panny Marie na Svatém Hostýně se lidé naposledy rozloučí s nedávno zesnulým jezuitou, vězněm komunistického režimu, Františkem Měsícem. Zemřel ve věku 84 let. Hlavním celebrantem zádušní mše od 11.15 bude olomoucký arcibiskup Jan Graubner.

Setkání u příležitosti nedožitých 100. narozenin válečného pilota britského královského letectva Josefa Dygrýna–Ligotického začne ve 13.00 bohoslužbou v kostele sv. Jiří v Želivi na Pelhřimovsku.

Před velvyslanectvím Čínské lidové republiky v Praze se odpoledne shromáždí lidé na podporu lidských práv v Tibetu. Akci pořádá organizace Amnesty International.

Manželé Švihovcovi ze Žihle na Plzeňsku oslaví v kostele a na radnici takzvanou kamennou svatbu – 65 let společného života.

Praktický nácvik sebeobrany pro ženy pod vedením zkušených instruktorů se koná v Domě dětí a mládeže v Liberci.

Po dobu 24 hodin budou kvůli plánované údržbě datových center od sobotních 16.00 uzavřeny desítky poboček České pošty, zejména ve velkých městech. Fungovat nebude ani firemní web.

Pietní akt na počest dobřanského rodáka Norberta Ormaiho, plukovníka maďarské revoluční armády, začne ve 13.00 na Náměstí T.G.M. v Dobřanech na Plzeňsku. Akce se koná u příležitosti 170. výročí vypuknutí maďarské revoluce a boje za svobodu.

Farnost Dvůr Králové nad Labem a obec Vítězná zve od 16.30 k účasti na bohoslužbě, při níž vzpomenou na mučedníka, patera Franze Wihana. Narodil se před 110 lety. Mši svaté předchází hodinový doprovodný program.

„Nyní tedy výrok Hospodinův, navraťte se ke mně celým svým srdcem“ – to jsou slova proroka Joele, která jsou hlavním tématem postní duchovní obnovy na Velehradě. Vede ji jezuita, pater Ladislav Árvai.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

Regiony

Regiony