Očekávané události pondělí 4. listopadu 2019

Očekávané události pondělí 4. listopadu 2019
4. listopadu 2019 Události

Přinášíme Vám výběr z událostí očekávaných v pondělí 4. listopadu 2019:

V Muzeu Karlova mostu v Praze zahájí výstavu ikon autora svatořečícího obrazu svaté Anežky České Makaria Tauce. Akce se koná při příležitosti 30. výročí svatořečení Anežky České. Od 19 hodin se uskuteční kongres o této světici v přilehlém podzemním kostele svatého Ducha. Obou akcí se zúčastní kardinál Dominik Duka. Výstava potrvá do 21. listopadu.

Biskupství brněnské pořádá panelovou diskusi na téma „Rok 1989 – významný mezník novodobých dějin a ohlédnutí za 30 roky svobody křesťanství v naší zemi“. V 16 hodin ji v aule Biskupského gymnázia Brno na Barvičove zahájí brněnský pomocný biskup Pavel Konzbul.

Dnešní Setkání u studny v Olomouci umožní komentovanou prohlídku tamního Arcibiskupského paláce.

V německé metropoli začíná týdenní připomínka 30. výročí pádu berlínské zdi. V Berlíně se uskuteční přes 200 různých akcí.

V obchodech Lidl začíná devátý ročník charitativní sbírky Srdce dětem na podporu vážně nemocným a handicapovaným dětem. Končí 18. listopadu.

Začíná také akce Týden rané péče, do které se zapojují poskytovatelé sociální služby rané péče po celé České republice. Potrvá do 10. listopadu.

V Olomouci otevřou výstavu Malí superhrdinové, která představuje děti s autismem v roli superhrdinů.

V Praze se ve 13 hodin koná vernisáž komiksů a vyhlášení vítězů soutěže společnosti Člověk v tísni Bohouš a Dáša mění svět, jehož tématem je Náš svět, naše svoboda, naše odpovědnost.

V kostele svatého Václava v Ostravě bude v 18 hodin sloužena mše svatá za zemřelé skauty.

Ekumenická vzpomínková bohoslužba bude sloužena v 18 hodin ve farním sále římskokatolické fary v Chebu.

Koncert duchovní hudby s názvem „Varhanní nešpory maltézských rytířů“ v podání Lenky Švehlíkové  - mezzosoprán a Ireny Chřibkové – varhany zazní v Řádovém kostele Panny Marie pod řetězem na Praze 1. Akci pořádá Suverénní Rytířský a Špitální řád sv. Jana z Jeruzaléma, Rhodu a Malty a Společnost pro duchovní hudbu za finanční podpory MČ Praha 1.

Ve farním kostele svatého Michaela Archanděla a Panny Marie Věrné v Ostrově na Plzeňsku se dnes uskuteční modlitební večer chval. Ten organizuje i komunitní centrum svatého Prokopa v Praze.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony