Očekávané události pondělí 26. července 2021

Očekávané události pondělí 26. července 2021
26. července 2021 Události Autor: Anežka Hlávková

V pondělí 26. července nabízíme výběr z očekávaných událostí:

Na většině území Česka platí až do zítřejšího poledne kvůli silným bouřkám výstraha před záplavami. Výjimkou jsou jen kraje na východě - převážná část Jihomoravského a Moravskoslezského, část Olomouckého a celý Zlínský kraj. Největší nebezpečí předpovídají meteorologové pro Plzeňský kraj, hrozí druhý i třetí stupeň povodňové aktivity ze tří.

Přes východní Čínu postupuje tajfun In-fa, který v předchozích dnech zasáhl Japonsko a Tchaj-wan.

V Barmě končí soudní proces se svrženou opoziční vůdkyní Do Aun Schan Su Ťij za porušení koronavirových opatření a nelegální dovoz krátkovlnných vysílaček.

Ministři financí zemí Evropské unie se dopoledne sejdou na videokonferenci, která má podle očekávání otevřít cestu k definitivnímu schválení druhé skupiny národních plánů obnovy včetně toho českého. Bavit se budou i o možnosti vzniku nového unijního orgánu pro boj proti praní špinavých peněz.

Na odpoledním zasedání má vláda projednat například návrh lidoveckého poslance Mariana Jurečky na vydání novely zákonů o ochraně zemědělského půdního fondu, dále návrh o důchodovém pojištění a zvláštních soudních řízení a novely občanského zákoníku. Vláda by podle premiéra Andreje Babiše měla také projednat plán na darování či prodej vakcín proti koronaviru do zahraničí.

Výbor pro světové dědictví UNESCO o víkendu rozšířil prestižní seznam také o jedenáct lázeňských měst Evropy včetně tří českých. Na dnešek nechal rozhodování, zda povolí zápis hraničního valu z doby Římské říše. O ten společně usilují Slovensko, Německo, Rakousko a Maďarsko.

Pravda vítězí? Otázka je mottem 6. ročníku dnes zahajovaného festivalu Meeting Brno, který chce být do neděle platformou pro setkání zástupců různých názorů, kultur a náboženství - stejně jako v minulých letech.

NyníPísně
Píseň: From Up Here (2020); Interpret: The Rheingans Sisters; Album: The Rheingans Sisters: Receiver
07:30Komentář týdne
07:40Písně
08:00Na sobotní frekvenci...
09:00Pozvánky a písničky
10:00Zprávy Proglasu, počasí
10:05Písně

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony