Očekávané události pondělí 17. září

17. září 2018 Události Autor: Jana Lokajová

Nabízíme výběr dnes očekávaných událostí.

Členové české a slovenské vlády se v Košicích sejdou na společném jednání. Věnují jej 100. výročí vzniku Československa. Během již 6. mezivládní schůzky se očekává debata o projektech v hospodářství, dopravě, infrastruktuře či obraně.

V Dominikánském klášteře na Piaristickém náměstí v Českých Budějovicích se uskuteční vernisáž výstavy „25 let Arpidy ve fotografii - Spojme naše světy“. Zahraje Jihočeský Univerzitní Orchestrs Big Band Symphonic a kapela centra Arpida K.R.P. Sociální služba pro děti s tělesným a kombinovaným postižením letos slaví 25 let své činnosti.

Katolická univerzita v Ružomberku se stane signatářem dokumentu Magna Charta Universitatum. Slavnostní podpis a přijetí mezi více než 800 dalších světových univerzit proběhne během dneška a zítřka. Dokument obsahuje zásady akademické svobody a institucionální autonomie, které by měly sloužit k usměrňování činnost univerzit.

Česká obec sokolská zahajuje celorepublikovou akci Sokol spolu v pohybu, při níž se může veřejnost v jednotlivých sokolovnách seznámit s letošní nabídkou sportovních aktivit pro děti.

Muzeum hlavního města Prahy do konce roku z technických důvodů uzavře Svatomikulášskou městskou zvonici.

Začíná pátý ročník festivalu Čtení ve vlaku, při kterém se budou moci cestující po čtyři dny setkat se spisovateli ve vlakových vagónech a poslechnout si ukázky literárních děl.

Na pražském náměstí Míru otevře zábavné odpoledne letošní sbírku Srdíčkové dny. Ta pomáhá vážně nemocným dětem a jejich rodinám a potrvá do pátku.

V barokním zámku Valtice začne 50. ročník mezinárodní konference o archeologii středověku.

Večer zazní závěrečný koncert komorní řady festivalu Dvořákova Praha.

Univerzita obrany v Brně otevírá výstavu o hrdinovi polského protinacistického odboje kapitánu Witoldu Pileckém.

Česká architektka Eva Jiřičná převezme na Londýnském festivalu designu medaili za celoživotní dílo.

Pardubický kraj zahajuje 23. ročník Týdnů duševního zdraví.

V Hrádku nad Labem bude odhalen pomník nedaleko místa, kde před 80 lety došlo k vraždě Rudolfa Zárybnického, příslušníka Stráže obrany státu. Byl obětí vyostřování vztahů mezi Čechy a Němci před 2. světovou válkou.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony