Očekávané události pondělí 15. dubna

Očekávané události pondělí 15. dubna
15. dubna 2019 Události Autor: Jana Lokajová

Nabízíme výběr dnes očekávaných událostí.

Předseda Senátu Jaroslav Kubera přijme ministra zahraničních věcí Sultanátu Omán Yousefa Bin-Alawiho Bin-Abdullaha v návaznosti na Kuberovu březnovou návštěvu Ománu. Sultanátský ministr zahraničí bude přijat také premiérem Andrejem Babišem a ministrem zahraničí Tomášem Petříčkem.

U příležitosti 30. výročí protestů na náměstí Nebeského klidu v Pekingu bude v pražském Centru DOX odhalena bronzová busta držitele Nobelovy ceny míru Liou Siao-poa, čínského spisovatele, literárního kritika, aktivisty za lidská práva, filozofa, spoluzakladatele Charty 08 a jednoho z vůdců demonstrací na náměstí Nebeského klidu. Za svůj aktivismus byl zatčen a vězněn.

Z iniciativy Společenství Sant'Egidio se v ústředním kostele Notre-Dame-des-Champs v Paříži uskuteční Modlitba svědků 20. a 21. století za mučedníky tohoto období. Ekumenickou večerní modlitbu vede generální vikář pařížské arcidiecéze Benoist de Sinety společně s předsedou Federace protestantů Francie Francois Claivairoly a Sergem Sollogubem, veleknězem pro církve ruské pravoslavné tradice v západní Evropě.

Prezident Miloš Zeman přijme v Lánech nového kandidáta na ministra dopravy Vladimíra Kremlíka a kandidáta na ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka.

Rozpočtový výbor Evropské komise v čele s komisařem Güntherem Oettingerem by měl ve Štrasburku neveřejně jednat o možném střetu zájmů tuzemského premiéra Andreje Babiše.

V olomoucké kapli svatého Jeronýma začne v 17 hodin 24hodinové čtení Bible.

Na židovském hřbitově v Brně bude slavnostně představena restaurovaná hrobka židovské rodiny Stiassni.

Šest žákovských týmů v Jablonci nad Nisou předvede své výstupy v rámci projektu Příběhy našich sousedů. Děti zaznamenaly životní svědectví místní pamětnice Christy Petráskové, olympioničky Aleny Bartošové či skauta Ivo Raaba.

Společnost Zdravotní klaun v Brandýse nad Labem zahajuje Turné plné smíchu, letos se zaměřením na seniory. Se zdravotními klauny bude možné se do čtvrtka potkat i v Praze, Brně, Otrokovicích nebo Ostravici.

V Českém centru fotografie budou vyhlášeni laureáti letošní ceny Osobnost české fotografie.

V New Yorku bude udělena letošní Pulitzerova cena.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony