Očekávané události pátku 29. prosince 2017

29. prosince 2017 Události Autor: Petr Pospíšil

Ve švýcarské Basileji druhým dnem pokračuje 40. ročník Evropské pouti důvěry na zemi – setkání mladých příznivců ekumenické komunity Taizé. Účastníci mají dnes na programu kromě modliteb také duchovní rozjímání na různá témata – například o spiritualitě, rozmanitosti církve, solidaritě ve společnosti či umění a víře.

Na vrchu Mouřenec v Anníně na Klatovsku v podvečer proběhne komentovaná prohlídka kostela sv. Mořice a barokní kostnice na hřbitově. Od 18.00 je na programu Vánoční mše z Radomyšle s hudební skupinou Jistem.

O sušickém betlému trochu jinak  - to je název knihy autorů Marie Bubeníkové a Karla Tittla, kterou odpoledne představí veřejnosti v sušickém Muzeu Šumavy. Součásti oslav bude autogramiáda a spuštění betlému.

Ve skanzenu Betlém v Hlinsku na Chrudimsku pokračuje ve všech roubených objektech výstava Betlém vánoční. K vidění jsou lidové betlémy nebo unikátní mechanický betlém Rudolfa Frinty. Trvá do 7. ledna.

Národní volební komise má vyhlásit vítěze druhého kola prezidentských voleb v Libérii.

V Americkém Buffalu pokračuje mistrovství světa hokejistů do dvaceti let. Ve skupině A se ve 21.00 utkají týmy Ameriky a Slovenska; a ve skupině B od 18.00 hráči Ruska a Běloruska.

Vyzdobené prostory, oblíbené prohlídky s vánoční atmosférou a pohádkami čekají na návštěvníky zámku v Náměšti na Hané.

Halu Vincentka v Luhačovicích rozezní koncert Dívčího saxofonového orchestru z Luhačovic. Vystoupení začne v 15.00.

Premiéru hry Kalifornská mlha, kterou režíruje Jana Kališová, mají na programu v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích. Představení začíná v19.30.

V jihomoravské metropoli v 8.30 začne Mistrovství Brna v jízdě na tobogánu pro dospělé i děti. Zúčastnit se můžete v Aquaparku Kohoutovice.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

Regiony

Regiony