Očekávané události pátku 23. dubna 2021

Očekávané události pátku 23. dubna 2021
23. dubna 2021 Události Autor: Anna Janošková

V pátek 23. dubna 2021 Vám přinášíme následující očekávané události:

Bohoslužbu na dnešní svátek sv. Vojtěcha bude v 18 hodin ve Svatovítské katedrále celebrovat kardinál Dominik Duka. V jejím průběhu ocení několik osobností pražské arcidiecéze pamětními medailemi.

Otevírá se registrace na očkování proti koronaviru pro lidi starší 60 let.

Ministerstvo zdravotnictví zveřejní tzv. mapu cestovatele, která informuje občany o podmínkách cestování do konkrétních zemí a návratu zpět do Česka.

Ministr zdravotnictví Petr Arenberger upřesní, v kterých regionech se od pondělí 26. dubna zcela otevřou mateřské školy.

Poslanci by měli schvalovat novelu o realitním zprostředkování, nový zákon o bezpečnosti práce nebo zvýšení přídavků na děti.

Německá kancléřka Angela Merkelová bude před parlamentní komisí vypovídat o vyšetřování pádu finanční společnosti Wirecard.

Americká administrativa hostí virtuální summit ke klimatickým změnám. Dnes mají vystoupit například izraelský premiér Benjamin Netanjahu nebo polský prezident Andrzej Duda.

V kostele sv. Šimona a Judy a zároveň na sociálních sítích se od 19 hodin uskuteční hudební večer nazvaný "Když FOK komponuje". Na koncertě zazní skladby členů Symfonického orchestru hl.m. Prahy FOK.

Začíná také série čtyř představení Cirku La Putyka nazvaná Cesty, která připomene desáté výročí souboru.

Pater Vojtěch Kodet dnes zahájí dvoudenní duchovní obnovu s názvem "Aleluja - nový život v Kristu," kterou povede online. Program začne večer prezentací díla Vzpomínky sv. Jana.

A dnes začíná také Konference kurzů Alfa, s mottem "Časy se mění, Alfa zůstává." Mezi hosty se objeví autor současné podoby kurzu Nicky Gumbel z Británie. Konference je určena pro nové i stávající pořadatele těchto evangelizačních kurzů.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony