Očekávané události pátku 16. října 2020

Očekávané události pátku 16. října 2020
16. října 2020 Události Autor: Anna Janošková

Přinášíme Vám náš výběr z očekávaných událostí pátku 16. října 2020:

Sekce pro mládež při České biskupské konferenci slaví 30 let od založení. Na poděkování za její existenci bude od 18. hodiny sloužena mše svatá v kostele Panny Marie Pomocnice křesťanů v Brně-Žabovřeskách, bude ji přenášet Rádio Proglas. Vzhledem k současným opatřením se nebude možné účastnit mše svaté na místě. Dnes bude mít premiéru i nové video, které připravila Sekce pro mládež ČBK u příležitosti letošních oslav.

Vláda bude mimořádně jednat o kompenzačním bonusu pro OSVČ a malé firmy bez zaměstnanců, a taky o prodloužení záručního programu COVID III. Přijmout by také měla nařízení, podle kterého armáda v Letňanech vybuduje polní nemocnici.

Prezident Miloš Zeman pronese projev k národu. Zhlédnout ho bude možné v 20:05 na kanálu CNN Prima News.

Občanští demokraté, lidovci a TOP 09, sociální demokraté a hnutí Jihočeši se v jižních Čechách dohodly na koalici, dnes podepíšou smlouvu.

Pokračuje dvoudenní summit Evropské unie. Prezidenti a premiéři členských zemí budou debatovat o koordinaci cestovních omezení kvůli koronaviru. Zhodnotí také budoucnost vztahů s africkými zeměmi a otevřou téma sankcí za otravu Alexeje Navalného.

Bubnování pro Bubny, tak se jmenuje dnešní on-line vzpomínka na první židovský transport z Prahy. Streamovaná bude na facebookovém profilu Památníku ticha a webových stránkách Bubny.org.

Pokračuje první ročník akce Dny dobrovolnictví v Brně. Do online debaty se mohou zájemci zapojit přes facebookový účet Dobrovolnické centrum 67 od devíti hodin ráno.

Národní technické muzeum a společnost Elektrowin pořádá online recyklační víkend. Zájemci, který se přihlásí a nabídne svůj vysloužilý spotřebič, bude vystaven kupón na slevu vstupného do muzea.

Organizátoři projektu Výloha roku 2020 dnes oznámí vítěze.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 11, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 11 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony