Očekávané události neděle 7. října 2018

7. října 2018 Události Autor: Petr Pospíšil

Probíhá výroční pouť ke svaté Faustyně do Slavkovic u Nového Města na Moravě. Pouť připomíná 80. výročí úmrtí této apoštolky Božího Milosrdenství  a 10 let od posvěcení slavkovického kostela. Začíná se mší svatou s otci pallotiny v 10.30, následuje prezentace almanachu „Slavkovice 2008-2018" a vzpomínka k 10. výročí posvěcení kostela. Bohoslužba s emeritním biskupem plzeňským Františkem Radkovským začne v 15.00. Slavnost zakončí modlitba růžence se sv. Faustynou.

V modlitebně sboru Církve adventistů sedmého dne v Litoměřicích proběhne ve spolupráci s organizací ADRA charitativní akce. S autorským čtením svých překladů jidiš povídek, biblických textů i moderního dramatu vystoupí od 17.30 herec ústeckého Činoherního studia, překladatel a hebraista Jaroslav Achab Haidler. Spolu s ním pak hudebníci představí několik improvizací v duchu moderního elektrického jazzu.

Brazílie, Bosna a Hercegovina, a Kamerun jsou země, kde probíhají prezidentské volby. V posledních dvou jmenovaných zemích zároveň probíhají také parlamentní volby.

V rumunské metropoli Bukurešť končí referendum o doplnění ústavy o zákaz manželství osob stejného pohlaví.

Městské muzeum Žamberk na Orlickoústecku odpoledne zahájí výstavu ke 100. výročí vzniku Československé republiky. Představí Alfonse Muchu, znárodněná razítka a umělecké předměty spjaté s T. G. Masarykem.

Pražské divadlo Viola večer uvede jevištní čtení z knihy „Pane Bůh, tady Anna“ v podání Barbory Hrzánové a za hudebního doprovodu Anety Langerové.

Koncert varhaníka Jakuba Jansty zazní od 17.00 v chrámu sv. Ludmily v Praze při příležitosti otevření a posvěcení nově zrekonstruovaných varhan. Samotné požehnání proběhne v pondělí 8. října.

V Třinci mají na programu charitativní běh Těšínská osmička na podporu stacionáře Lydie Slezské Diakonie pro děti a mládež s handicapem. Odstartuje v 11.00. Dobročinné akce se zúčastní například tenista Radek Štěpánek, hokejisté HC Oceláři Třinec nebo paralympijský reprezentant Ivo Koblasa.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony