Očekávané události neděle 5. srpna 2018

5. srpna 2018 Události Autor: Petr Pospíšil

Liturgický kalendář připomíná posvěcení římské baziliky Panny Marie.

Pouť k Panně Marii Andělské z Porciunkule se uskuteční v Loretě Rumburk s severních Čechách. Součástí odpustkové slavnosti je kromě bohoslužby také prohlídka Lorety pro děti a výstava fotografií Osiřelé památky. Vstupné je dobrovolné.

Rada pro Romy a menšiny Konference biskupů Slovenska a farní úřad Gaboltov v prešovském kraji pořádají 26. ročník romské poutě. Na programu je mimo jiné divadelní pásmo ze života Anny Kolesárové či svědectví rektora Pastoračního centra Pavla Hudáka. Organizaci zajišťují Salesiáni dona Boska z Bardějova.

Biskup František Václav Lobkowicz požehná nově otevřený penzion Johannes, který vznikl přebudováním fary v Rýmařově-Staré vsi. Obřad žehnání začne ve 14.30.

Oční studánka s kapličkou zasvěcenou Panně Marii Svatohostýnské stojí uprostřed lesa pod svahem kopce Svinec už od roku 1948. Dnes k ní zamíří procesí z farnosti Starý Jičín. Mši svatou bude celebrovat pater Petr Dokládal od 14.30.

V Osíku u Litomyšle začíná dobrovolnická akce na obnově historického statku ze 17. století. Dobrovolníci přicestovali z Hong Kongu, Francie, Nizozemí, Ruska, Turecka a Španělska. Potrvá do 12. srpna.

Koncert Václava Hudečka v Poutním chrámu Narození Panny Marie ve Zlíně-Štípě zazní od 18.00.

Noc flamenca na brněnském hradě Špilberk zahájí ve 20.00 Mezinárodní kytarový festival Brno 2018. Potrvá do 11. srpna.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony