Očekávané události neděle 29. července 2017

29. července 2018 Události Autor: Petr Pospíšil

Češi a Slováci se opět setkají na hraniční hoře Velká Javořina v Bílých Karpatech. Poslední červencová neděle patří na česko-slovenském pomezí už tradičně Slavnostem bratrství Čechů a Slováků. Jde o největší akci tohoto druhu na česko-slovenské hranici, nejen počtem návštěvníků, ale i svojí historií a významem.

Prezidenti České republiky Miloš Zeman a Slovenské republiky Andrej Kiska v rámci oslav sta let od vzniku Československa pojedou historickým vlakem z Hodonína do Topoľčianek. V 11.30 položí kytice k soše Tomáše Garrigua Masaryka.

V Drahotuších probíhá Annenská pouť. Bohoslužbu před kaplí svaté Anny na hřbitově bude v 10.00 celebrovat P. Libor Churý.

Ve Svatovítské katedrále na Pražském hradě bude sloužena bohoslužba v rámci projektu Buen camino dětem. David Dominigue Dvořák se vydá na 3400 kilometrů dlouhou pouť do nejznámějšího poutního místa Santiago de Compostella. Cílem je ukázat kolemjdoucím, jak důležitá je pomoc nejslabším, a ve spolupráci s charitativní organizací Život dětem vybrat peníze na léčbu tří vážně nemocných dětí.

Na zámku Kačina ve Svatém Mikuláši pokračuje dvoudenní festival Zámecké hodování. Nabídne soutěže, ukázky vaření a koncerty.

Vernisáž plenérové expozice soudobých plastik vytvořených v červenci na 30. ročníku mezinárodního sochařského sympozia v Hořicích proběhne na Tylově nábřeží a na náměstí Svobody v Hradci Králové.

Na zámku v Litomyšli končí Španělská slavnost, která je oslavou letošního výročí 450 let existence zámku.

Koncert nazvaný Písně lásky a oddanosti zazní od 19.00 v kostele sv. Havla v Hrobčicích v Ústeckém kraji. Návštěvníci vyslechnou duchovní a světské středověké písně za doprovodu středověké harfy a houslí.

Nedělní zahradní slavností spojenou s koncerty a tanečními a divadelními vystoupeními na zámku Náměšť nad Oslavou pokračuje druhým dnem festival Folkové prázdniny Náměšť nad Oslavou. Festival pokračuje do 4. srpna.