Očekávané události neděle 2. září 2018

2. září 2018 Události Autor: Petr Pospíšil

Výstava k poctě Josefu kardinálu Beranovi se veřejnosti otevře ve farním kostele v Novém Jičíně. Expozice je přístupná vždy půl hodiny přede mší svatou, v neděli po celé dopoledne až do konce října.

Koncert duchovní hudby odpoledne zazní v bazilice Nanebevzetí Panny Marie na Svatém Hostýně. Duchovně koncipovaný pořad je poděkováním všem členům Matice svatohostýnské za jejich dlouholetou činnost pro zvelebování mariánského poutního místa.

Bývalá katolická mládež si chce připomenout 50 let od otočení obětního stolu k lidem a 50 let zpěvu rytmických mší. Přijít na „retro“ rytmickou mši můžete v  9.30 do kostela sv. Jakuba většího v České Třebové.

Tradiční mše svatá bude v 9.30 sloužena také v kapli Zámku Pátek. Jako předchozí roky ji bude celebrovat premonstrát Michael Pojezdný.

Dřevěný kříž na kopci Výhon v Židlochovicích ve 14 hodin požehnají zástupci evangelické a římskokatolické farnosti. Slavnosti se zúčastní i představitelé okolních obcí.

Tradiční pouť ke svatému Melicharu Grodeckému se uskuteční v Českém Těšíně. Program začíná ve tři hodiny odpoledne modlitbou Korunky Božího milosrdenství v kostele Nejsvětějšího srdce Ježíšova.

V Hořicích na Jičínsku mají na programu oslavu Evropského dne židovské kultury. Součástí bude bohoslužba a koncert doplněný pásmem židovských příběhů v podání Jana Noska. Přádá Církev československá husitská, město Hořice a hořické muzeum.

Benefiční koncert Jaroslava Svěceného a cembalistky Jitky Navrátilové pro Hospic sv. Zdislavy zazní v Liberci od 15.00.

Dobročinný běh kolem rybníku Jordán pro Domácí hospic odstartuje v 17.00 v jihočeském Táboře. Součástí závodu bude i Pohár Jihočeských nemocnic. Poběží pět týmů složených z lékařů, sester, sociálních pracovníků a dalších zaměstnanců.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony