Očekávané události neděle 18. listopadu 2018

18. listopadu 2018 Události Autor: Petr Pospíšil

Ve všech farnostech českých i moravských diecézí probíhá z rozhodnutí České biskupské konference Den Bible. Snahou akce je v duchu Bible obnovit všechny církevní aktivity.

Papež František bude v bazilice sv. Petra ve Vatikánu sloužit dopolední mši svatou, které se zúčastní asi šest tisíc chudých, doprovázených dobrovolníky. Po ní bude následovat společný oběd v Aule Pavla VI., na který papež pozval zhruba tři tisíce potřebných. V tento den budou chudí pozvaní na oběd i na jiných místech Říma. K akci se připojilo mnoho farností, dobrovolnických asociací a některé univerzity.

Na neděli připadá Světový den obětí dopravních nehod. Pietní akt proběhne u  Památníku obětí dopravních nehod u nultého kilometru dálnice D1 v Praze na Chodově. Plzeňský biskup Tomáš Holub bude v naší dosud jediné dálniční kapli na dálnici D5 u Plzně odpoledne sloužit ekumenickou bohoslužbu.

V pražském veletržním paláci končí veletrh e-SALON, který je zaměřen na automobily s alternativním pohonem. Začal 15. listopadu.

Francouzský prezident Emmanuel Macron pronese projev ve Spolkovém sněmu k uctění památky válečných obětí. Poté Macrona přijme kancléřka Angela Merkelová.

Světový den chudých připomene také například večerní mše v brněnském kostele svaté Máří Magdalény. Komunita Sant´Egidio na ni pozvala lidi z ulice, kterým pomáhá. Začátek je v 18.00.

V kostele svatého Jana Nepomuckého v Plzni bude v 9.00 sloužena mše svatá za všechny oběti zneužívání v ČR, zvláště pak za ty, kteří byli zneužiti služebníky církve. Bohoslužba se koná v termínu Evropského dne na ochranu dětí proti sexuálnímu vykořisťování a pohlavnímu zneužívání.

Benefiční koncert pro Výbor dobré vůle-Nadaci Olgy Havlové zazní od 19.00 v kostele svatých Šimona a Judy v Praze 1. Vystoupí klavírista Tomáš Kačo.

NyníHudební siesta
Skladba: Koncert pro housle a orchestr č.2 d moll op.22 - Allegro con fuoco - Allegro moderato; Autor: Wieniawski Henryk; Dirigent: Wit Antoni; Sóla: Bizengaljev Marat - housle; Soubor: Polský národní rozhlasový symfonický orchestr Katowice
13:00Zprávy Proglasu, počasí
13:05Písně
13:45Dnešek v kalendáři
14:00Třikrát z Proglasu
14:30Písničky pro hezké...
15:00Zprávy Proglasu, počasí

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

Regiony

Regiony