Očekávané události neděle 17. října 2021

Očekávané události neděle 17. října 2021
17. října 2021 Události Autor: Anna Janošková

V neděli 17. října roku 2021 Vám přinášíme výběr z očekávaných událostí:

V katolických diecézích se dnes konají bohoslužby na úvod celosvětového synodálního procesu katolické církve. Proglas od 16 hodin odvysílá mši z brněnské katedrály.

V kostele svatého Ignáce na Karlově náměstí v Praze se koná ekumenická bohoslužba za oběti totalit na závěr festivalu proti totalitě Mene Tekel.

Dneškem začíná cyklus koncertů „Pro královnu Elišku“ na Starém Brně, nabídne kromě klasické hudby i možnost prohlídky klášterní knihovny Augustiniánského kláštera.

Brněnský děkan Václav Slouk požehná nové vitráže v kostele svatých Cyrila a Metoděje v Bílovicích nad Svitavou. Návrh kubistických vitráží je starý více než 60 let, autorem je malíř Bohumír Matal.

V Praze končí druhý ročník tuzemského setkání fanoušků komiksů, sci-fi a fantasy filmů, seriálů a knih Comic-Con.

Ve Vatikánu má pokračovat soudní proces ohledně podezření ze zpronevěry při nákupu nemovitostí ve Velké Británii, při kterém církev přišla o miliony eur.

V Kosovu a Severní Makedonii se konají volby do místních zastupitelstev. Jsou považovány za test obliby vládnoucích stran: v Kosovu hnutí Sebeurčení premiéra Albina Kurtiho a v Severní Makedonii sociálních demokratů předsedy vlády Zorana Zaeva.

Maďarská opozice by měla oznámit výsledek primárních voleb, ve kterých vybírala společného lídra do parlamentních voleb v příštím roce. Výsledek se očekává večer.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony